ZA MAMIĆEVOG SINA PROCENTI OD NJEGOŠA: FSS objavio zarade posrednika u transferima u proteklih godinu dana!
PREMA propisima FIFA, sve mora da bude transparentno. Tako se i Fudbalski savez Srbije potrudio da javno objavi imena registrovanih posrednika i podatke o poslovima u kojima su oni učestvovali u periodu od 27. marta prošle do 26. marta ove godine.
FK Crvena zvezda
U ovom obračunskom periodu su jasno navedeni iznosi, ali i imena posrednika u poslovima u kojima su, prema očekivanjima, najviše novca potrošili Partizan i Crvena zvezda.
Crno-beli su na menadžerska posredovanja u transferima potrošili 1.097.715 evra, dok je Zvezda izdvojila 891.706 evra. Ime koje se najčešće pominje u tabelama objavljenim čak na tri strane je Ivica Pavlović, jer je sarađivao sa oba beogradska večita rivala. Ovaj menadžer je ranije od prelaska Umara Sadika iz Rome u Partizan za svoju posredničku ulogu naplatio od crno-belih 234.815 evra, a sada je za dolazak Kristijana Pičinija iz Valensije u Zvezdu prihodovao 135.207 evra.
Umar Sadik / FOTO: M. Vukadinović
Pod terminom "zastupanje kluba" obavljani su mnogi transferi, pa čak i obnavljani ugovori pojedinih fudbalera. Tako je izvesni Robin Šuster iz jedne strane menadžerske agencija naplatio od Partizana 60.000 evra za produžetak ugovora Saše Zdjelara sa crno-belima. Pri angažovanju Rikarda Gomeša, Partizan je proviziju od 150.000 evra platio menadžeru Nadinu Mahmuzu.
Nemanja Motika / FOTO: FK Crvena zvezda
Posrednik Milan Bogdanović je za produžetak ugovora Aleksandra Kataija sa Crvenom zvezdom svoju uslugu naplatio 82.000 evra. Nekadašnji golman Partizana Nikola Damjanac je danas uspešan menadžer u agenciji kod čuvenog Falija Ramadanija i on je svoje posredništvo pri dolasku Nemanje Motike iz Bajerna u Zvezdu naplatio 120.000 evra.
Željko Kolarov, rođeni brat Aleksandra Kolarova, dobio je 96.000 evra kada je dogovorio prelazak Željka Gavrića iz Zvezde u Ferencvaroš.
U ENGLESKOJ 160 PUTA VIŠE
ZA Razliku od Srbije, gde klubovi na menadžerske provizije daju oko dva miliona evra, u jednoj od najmoćnijih evropskih liga, u Premijerligi Engleske, situacija je "svemirski" drugačija. Tamo je, od marta prošle, do marta ove godine, posrednicima u transferima isplaćeno neverovatnih 325 miliona evra.
BONUS VIDEO: Neobična soba na mundijalskom stadionu u Kataru
Preporučujemo
AMERI TRLjAJU OČI I NE VERUJU: Nikola Jokić doživeo ono što su mislili da neće nikad
04. 04. 2022. u 15:38
"PAMETNO TI JE TO..." Srpski as provocira čuvenu UFC zvezdu Konora Mekgregora
04. 04. 2022. u 17:59
SENEGAL U OSMINI FINALA AFRIČKOG KUPA: U pobedi strelac i bivši napadač Crvene zvezde
30. 12. 2025. u 22:50
EMOTIVNO VEČE NA "OLIMPIKU": Legendarni kapiten se vraća kući, navijačima Rome će biti čudno da ne bodre svog voljenog sina
POSLEDNjI meč 17. kola Serije A donosi emotivan duel na Olimpiku, gde Roma dočekuje Đenovu. U centru pažnje je povratak Danijelea De Rosija u Rim, ovoga puta kao rivala, dok domaćin traži pobedu kojom bi održao korak za timovima iz vrha tabele.
29. 12. 2025. u 09:00
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Ovo je njegova prva reakcija (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
30. 12. 2025. u 19:58
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)