ALEKSANDAR MITROVIĆ NAJBOLJI U ČEMPIONŠIPU! Fudbalska zver gladna golova - Nagrada ide u prave ruke
NAPADAČ Fulama Aleksandar Mitrović igrač je sezone u Čempionšipu, saopšteno je sinoć na EFL ceremoniji.
FOTO: AP
Najbolji napadač lige postigao je 41 pogodak u sezoni, a još uvek može da popravi učinak, s obzirom da do kraja sezone ima još tri kola. Uz njega su u uži izbor ušli Hari Vilson i fudbaler Bornmuta Dominik Solank.
Srpski fudbaler je bio neprikosnoven ove sezone, oborio je rekord za najviše postignutih golova u ligi koji datira još iz 2004. godine.
- Za mene je na ličnom nivou ovo neverovatna sezona. Kao napadač trudiš se da postigneš što više golova. Uvek želiš da pomeraš granicu. Ima još nekoliko utakmica, videćemo hoću li u tome uspeti, počeo je Mitrović.
FOTO: EFL.com
On je potom pohvalio menadžera kluba.
- Od dolaska Marka Silve u klub, napravili smo svoj stil igre. Lično, meni je odgovarao, kao i svim igračima u našem timu. Silva izvlači najbolje iz svakoga od nas.
Klub se nakon godinu dana pauze vraća u Premijer ligu.
- Nakon prošlogodišnjeg ispadanja malo smo pali psihički. Teško je bilo, ali smo pokazali da možemo da se uzdignemo i vratimo se u elitu. Želeli smo da vrh tabele od prve utakmice i u tome smo uspeli, rekao je Mitrović.
Ako bi u preostala tri meča postigao još dva pogotka, postao bi apsolutni rekorder po broju datih golova u jednoj sezoni Čempionšipa.
BONUS VIDEO: Piksi dobitnik zlatne povelje FS Republike Srpske
Preporučujemo
ĐOKOVIĆ PROGOVORIO O BOLESTI KOJA MU STVARA PROBLEME: Nije kovid, malo je zabrinjavajuće
24. 04. 2022. u 18:35
ŠOK! Novak Đoković poražen od Rubljova, igrao se tenis kao na grend slemu
24. 04. 2022. u 16:40 >> 16:40
REAL NEĆE PROPUSTITI OVU PRILIKU: Madriđani večeras mogu do prvog mesta na tabeli!
LIDER čeka ponedeljak da odigra svoj meč, ali Madriđani imaju šansu da već u večeras preuzmu vrh. Na "Bernabeu" stiže zahuktala ekipa Sosijedada (21.00), neporažena na poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.
14. 02. 2026. u 08:00
PLANETA U ŠOKU: Oduševio Novaka Đokovića, pa u finalu doživeo što niko živ nije očekivao, pobedio ga dečko koji je vežbao u TRŽNOM CENTRU!
"Najveći slom u istoriji". Tim rečima pojedini mediji opisuju ono što je glavni favorit za zlato u umetničkom klizanju, Amerikanac ruskog porekla Ilja Maljinin, doživeo u finalu Olimpijskih igara "Milano / Kortina 2026".
14. 02. 2026. u 12:43
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (3)