FUDBALSKI POTRES NA MARAKANI: Zvezda nudi 2 miliona Gentu za reprezentativca Gane
CRVENA zvezda priprema se za novu sezonu, a snage skauting službe usmerene su na pronalaženje novih pojačanja. Čini se da su jedno pronašli u Belgiji.

FOTO: EPA
Zanimljivo pojačanje pronašli su crveno-beli u Istočnoj Flandriji, reč je o krilnom fudbaleru Osmanu Bukariju (23).
Kako prenosi "Mondo" Pregovori sa Gentom su intenzivirani u prethodnim danima, a igrač je prema navodima portala nadomak potpisa za Crvenu zvezdu.
Kako se navodi, ponuda koju je Zvezda poslala glasi: Dva miliona evra, uz određene procente od naredne prodaje, što se tek treba dodatno definisati.
Prethodnu sezonu proveo je u Nantu.
U Francuskoj je odigrao 24 duela u Ligi 1, ulazio je često sa klupe, a postigao je dva gola i četiri asistencije. Klub je nakon završetka sezone saopštio da ga neće otkupiti.
Nakon toga vratio se u Gent, ima ugovor na još godinu dana, a navodno ga u Zvezdi vide kao zamenu za El Fardu Bena.
Reč je o fudbaleru pred kojim su najbolje godine, u decembru puni 24, a očekuje da se nađe na spisku putnika Gane za Svetsko prvenstvo u Kataru, za "crne zvezde" odigrao je pet mečeva, postigao jedan gol, a u poslednje vreme dobija sve veću šansu u nacionalnom timu.
Ponikao je u Lavovima iz Akre, igrao u Anderlehtu, a u slovačkom Trenčinu je doživeo afirmaciju. Nakon toga je usledio transfer u Gent za milion evra.
Igrao je dva puta protiv Crvene zvezde, a dobrim igrama u sezoni 2020/21 kao igrač Genta skrenuo je pažnju čelnika beogradskog kluba.
Videćemo da li će na kraju ponuda od dva miliona evra zadovoljiti standarde Genta, što bi bila druga velika kupovina Zvezde u ovom prelaznom roku nakon što su za Kingsa Kangvu izdvojili milion.
Po specijalizovanim sajtovima za transfere trenutna cena Bukarija iznosi tri miliona evra.
BONUS VIDEO: TRANSFER ZVEZDA: Ko je Erling Haland najtraženiji fudbaler na svetu?
Preporučujemo

NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili tri para iz liga petica.
29. 09. 2025. u 07:00

AMERI ZATEČENI! Nikola Jokić došao na konferenciju pred start NBA sezone, a pričao im o Pešiću, bratu, hramu, ko mu je neprijatelj u ekipi...
Nikola Jokić je prvi put otkako je za Srbiju igrao na Evrobasketu 2025 izašao pred američke novinare i... malo je reći da je ta konferencija za štampu Denver nagetsa pred početak NBA sezone bila zanimljiva.
29. 09. 2025. u 20:06

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (6)