SRBIJA U DRUGOM ŠEŠIRU: Evo kada i gde se održava žreb za EURO 2024 (FOTO)

Olja Mrkić

28. 09. 2022. u 09:07

POBEDOM protiv Norveške u poslednjem kolu Lige nacija reprezentacija Srbije izborila je plasman u A diviziju Lige nacija, ali i drugi šešir na žrebu kvalifikacija za EURO 2024. Takođe, u slučaju da kroz kvalifikacije ne izbore direktan plasman na EURO, orlovi imaju zagarantovano mesto u baražu.

СРБИЈА У ДРУГОМ ШЕШИРУ: Ево када и где се одржава жреб за ЕУРО 2024 (ФОТО)

FOTO: Tanjug/AP

Srbija će tokom 2023. godine pokušati da se domogne prvog kontinentalnog takmičenja posle 24 godine.

U drugom šeširu na žrebu će uz Srbiju biti Francuska, Austrija, Češka, Engleska, Vels, Izrael, Bosna i Hercegovina, Škotska, i Finska.

Kvalifikacije će se igrati tokom 2023. godine i 53 selekcije će se boriti za put u Nemačku.

FOTO: Printskrin

Timovi će biti razvrstani u sedam grupa sa po pet ekipa i tri sa po šest.Pobednici četiri grupe Divizije A imaju zagarantovana mesta u grupama sa po pet ekipa kako bi imali vremena da odigraju finalni turnir Lige nacija.

Po najbolje dve iz svake od 10 grupa će se pridružiti domaćinu Nemačkoj na završnom turniru. Poslednja tri mesta će dobiti pobednici plej-ofa Lige nacija.

Žreb će se održati 9. oktobra u Frankfurtu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SVI U ŠOKU! Konačno pustili Ruskinje da igraju hokej, ali - samo protiv MUŠKARACA! Niko nije mogao ni da zamisli šta će da se desi (VIDEO)

SVI U ŠOKU! Konačno pustili Ruskinje da igraju hokej, ali - samo protiv MUŠKARACA! Niko nije mogao ni da zamisli šta će da se desi (VIDEO)

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz hokeja, Rusima vrlo bliskog sporta, u kome već četiri godine važi apsolutna zabrana za učešće ruskih ekipa, kako klupskih, tako i reprezentativnih.

04. 02. 2026. u 12:55

Komentari (1)

OPET JE ZGROZILA RUSIJU: Evo šta je sad uradila teniserka iz Ukrajine kojoj je Hrvatska u srcu