"PIKSI PSUJE, PREBACUJE KRIVICU NA IGRAČE": Bivši saigrač žestoko udario na selektora Srbije
Legendarni defanzivac splitskog Hajduka, dugogodišnji reprezentativac Jugoslavije Zoran Vujović oglasio se sada i pričao o Svetskom prvenstvu u Kataru.
FOTO: Tanjug/AP
Proslavljeni fudbaler koji je godinama igrao za Hajduk otišao je u Francusku 1986. godine, a vratio se u Jugoslaviju 1989. i odigrao jednu sezonu za Crvenu zvezdu. Tada je u Beogradu bio saigrač sa Draganom Stojkovićem Piksijem, koga je sada oštro kritikovao zbog nastupa Srbije na Mundijalu.
- Svako od nas ima očekivanja i to je logično i ljudski. Od njihovog očekivanja jedino je to ostalo. Oni ni u glavi, ni tehnički, ni taktički nisu bili spremni za ovo takmičenje. Natpisi kako su 'skakali' jedan drugom po ženama, da li je to trebalo da procuri u javnost? Osim toga, imaju jako slabu odbranu. Nisu zaslužili. Kada želite drugome da mu krava crkne, odnosno da izgubi utakmicu, to se vraća na neki način. Oni su puno počeli da se bave time. Pustimo politiku političarima, pustimo rat generalima... Stvaraju jako lošu energiju koja ih lično razara - rekao je Vujović.
Vujović je godinama bio saigrač sa Piksijem u selekciji Jugoslavije, a sada je istakao da je Hrvatska Zlatka Dalića ušla na turnir "hladne glave" za razliku od Srbije Dragana Stojkovića.
- Mislim da je hrvatska reprezentacija ušla u turnir čistih glava za razliku od Srbije. Imamo izražen taj patriotski naboj. Igramo kad je najteže, što reprezentaciju Hrvatske razlikuje od reprezentacije Srbije. Mi imamo jednog trenera koji je jako ponizan, respektuje svakog. S druge strane, Piksi mi je bio drag kao igrač i znamo se, međutim, nije mi se svidelo njegovo ponašanje na klupi kad psuje – znamo već šta, a onda kompletnu krivicu prebacuje na igrače. To je najgora stvar koju jedan trener sebi može da dopusti. Mislim da su mu na neki način igrači i okrenuli leđa. Te sporedne stvari ih koče - naglasio je Zoran Vujović.
Preporučujemo
SUNOVRAT "ORLOVA" SE NASTAVLjA: Izašla rang-lista FIFA koju Srbija ne želi da vidi
22. 12. 2022. u 12:03
DUŠAN TADIĆ U ODABRANOM DRUŠTVU: Samo su finalisti Mundijala ispred kapitena Srbije
21. 12. 2022. u 10:00
"TO JE BIO SINIŠA MIHAJLOVIĆ" Piksi se slomio pred novinarima na sahrani
19. 12. 2022. u 15:03
NEMAČKA SE OZBILjNO PRIPREMA ZA MUNDIJAL: "Panceri" imaju velika očekivanja na predstojećem Svetskom prvenstvu
SIGURNI učesnik Mundijala, Nemačka želi da reprezentativnu pauzu završi novom pobedom pred svojim navijačima na "MHP areni", dok Gana u duel ulazi uzdrmana serijom loših rezultata i bez mnogo samopouzdanja (20.45).
30. 03. 2026. u 11:30
NOVAK ĐOKOVIĆ STIGAO U SARAJEVO, DOŠAO DA NAVIJA ZA BOSNU! Neverovatna scena...
Najnovije vesti iz tenisa tiču se i - fudbala. Novak Đoković se za to pobrinuo.
30. 03. 2026. u 19:18
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (11)