PORODIČNA TRAGEDIJA TURSKOG TRENERA: Ajhan Tembeloglu očajan, u razornim zemljotresima izgubio 15 članova porodice (FOTO)
BROJ žrtava dva katastrofalna zemljotresa koja su pogodila jugoistok Turske i sever Sirije iz časa u čas je sve veći, a mežu stradalima ima mnogo sportista i sportskih poslenika. Pravu tragediju doživeo je Ajhan Tembeloglu, pomoćni trener osvajača turskog Kupa, Sivaspora.

Foto Tanjug/AP
Među više od 2300, do sada potvrđenih smrti, nalazi se 15 članova Tembelogluove porodice!
Dva razorna (7,8 i 7,5 stepeni) i više manjih zemljotresa pogodili su Region jugoistične Anadolije. Hiljadee ljudi ostali su pod ruševinama, a u tku je velika akcija spašavanja.
Strahuje se da će broj žrtava biti mnogo veći jer se iz sata u sat pronalaze novi mrtvi
- Veoma nam je žao zbog svih stradalih. Naše saučešće. Prvo smo ujutro pozvali našeg trenera golmana Čengiza. Saznali smo za njihovu situaciju. Jako nam je žao zbog jednog od pomoćnih trenera, Ajhana Tembeloglua. Preminulo je 15 članova njegove porodice. U Sivasu pada jak sneg i to otežava situaciju. Živimo u veoma teškom danu i kao klub daćemo sve od sebe da pomognemo - objavio je tehnički direktora kluba, Riza Džalimbej.

OSOKOLjENI PARTIZANOVI KLINCI IDU U POLjSKU PO POBEDU: Oleksandrija je očajno odradila pripreme za novu sezonu
PARTIZAN gostuje ukrajinskoj Oleksandriji u okviru drugog pretkola Lige konferencije.
24. 07. 2025. u 10:21

RUSE ODUŠEVILA LAŽNA VEST IZ SRBIJE! Rusija i dalje (uzalud) slavi...
Rusija i Ukrajina su, otkao je počeo rat koji Ruska Federacija naziva "specijalna vojna operacija", doveli do toga da se, na ovaj ili onaj način, i ostatak sveta uključi u taj sukob, a najnovije vesti na tu temu - stižu iz sfere sporta.
27. 07. 2025. u 16:58

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)