ZVEZDA "UZALUD" DOBILA PARTIZAN? Odigran omladinski "večiti derbi"
OMLADINCI FK Crvena zvezda uspeli su da trijumfuju u večitom derbiju na gostovanju Partizanu rezultatom 0:1. Ključni momenat utakmice desio se u 57. minutu kada se Stefan Pirgić zagradio i odložio loptu za Mateju Radonjića, a on razornim udarcem doneo pobedu timu trenera Zorana Rendulića. Međutim, ta pobeda, sama po sebi, nije dovoljna da se preuzme čelna pozicija od crno-belih koji su ubediljvo prvi na tabeli Omladinske lige Srbije.
FOTO: FK Crvena zvezda
Sa jedne strane, omladinski derbi su "otvorili" šansama Zvezdin Mijatović, od čijih pokušaja je strepeo Mihajlović, odnosno Partizanov Trifunović, kome je šuteve uspešno zaustavljao Miladinović.
Najbolju priliku za goste u prvom delu igre imao je -belh Pirgić kada je u 35. minutu sa desnog boka ušao u sredinu i šutirao u same rašlje, a Mihajlović paradom ulepšao tu situaciju i poslao loptu u korner. Ali, umalo je Partizan na drugoj strani poveo posle istrčavanja Miladinovića, posle kog je Ćelić ispred sebe imao prazan gol i šutirao, a Miranović klizećim startom izbacio loptu sa gol-linije i spasao Zvezdu.
Ona je svoju bolju igru krunisala u 57. minutu kada se Pirgić dobro zagradio, loptu "ostavio" Radonjšiću koji je ušao u kazneni prostor domaćih i snažnim udarcem savladao Mihajlovića za 0:1.
Crno-beli su potom ostali sa igračem manje, jer je u 75. minutu Nikolić zbgo udaranja Mijatovića isključen.
Ovom pobedom omladinci Crvene zvezde se jesu približili večitom rivalu na tabeli, ali i dalje imaju ogroman zaostatak, osam bodova, uz samo šest kola do kraja sezone. Ipak, i pored toga, Zvezdina juniorska selekcija će, zahvaljujući prvom timu s Marakane, u narednoj sezoni igrati Ligu šampiona za mlade.
Omladinska liga Srbije u fudbalu
Partizan - Crvena zvezda 0:1 (0:0)
Stadion: "SC Partizan-Teleoptik"; Sudija: Igor Kovačević; Strelac: Radonjić u 57. minutu; Žuti kartoni: Trifunović (Partizan), Lečić, Goldin, Mijatović, Matić, Radujko (Crvena zvezda). Crveni karton: Nikolić (Partizan).
Partizan: Mihajlović, Roganović, Aćimović (od 71. Isailović), Nikolić, Ćelić, Stjepanović, Petrović (od 58. Ilić), Aleksić, Petković, Trifunović, Petrušić (od 77. Vidaković).
Crvena zvezda: Miladinović, Goldin, Miranović, Ogbu, Marić, Lečić, Radonjić (od 64. Brajić), Pirgić (od 89. Ivić), Matić, Krivokapić (od 58. Bošković), Mijatović (od 90. Radujko).
BONUS VIDEO: Gol kojim je Čukarički pobedio ekipu Partizana
Preporučujemo
"Hteli smo mi, ali Partizan..." Direktor ABA lige o temi koja je podigla buru u regionu
25. 04. 2026. u 09:00
Napoli ne odustaje od titule: Kremoneze nikada nije slavio na ovog gostovanju
NAPOLI u 35. kolu Serije A dočekuje Kremoneze na stadionu „Dijego Armando Maradona“, u meču koji za domaćina ima imperativ pobede. Ekipa Antonija Kontea želi da odloži moguću šampionsku proslavu Intera i ostane u trci bar još jedno kolo. Ipak, posle nedavnih kikseva, titula je sve dalja.
24. 04. 2026. u 08:19
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!
Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.
23. 04. 2026. u 20:00
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)