KAD BRAĆA REAGUJU: Evo šta su navijači Olimpijakosa uradili kada su čuli za tragična ubistva Srba na Kosovu i Metohiji (FOTO/VIDEO)
Posle tragičnih događaja u južnoj srpskoj pokrajini, a trojica Srba ubijana su na Kosovu i Metohiji ovog vikenda, ne samo da je u našoj zemlji proglašen Dan žalost, već je reakcije bilo i u Grčkoj.
Profimedia
Da je sve bilo uobičajeno, ova sreda bi, što se sporta tiče, protekla u znaku 171. prvenstvenog "večitog derbija", ali je i taj meč, Partizan - Crvena zvezda, kao i čitavo kolo Superlige, odložen.
Da se igralo, na stadionu u Humskoj bi, sigurno, uz Zvezdine "delije" bio i određeni broj navijača Olimpijakosa - pristalica "bratskog kluba", ali su oni i u Atini bili u centru pažnje.
Na samom početku tamošnje utakmice Olimpijakos - Aris, oni su uz skandiranje "Kosovo (je) Srbija!" podigli i transparent, na kome je bilo ispisano i ime ubijenog Stefana Nedeljkovića, inače navijača Crvene zvezde, ali i poruke "Slava Stefanu i svim srpskim palim herojima!" kao i "Kosovo je Srbija".
Evo kako je to izgledalo, a ispod možete i da vidite skandiranje navijača Olimpijakosa upućeno Srbiji i njenoj južnoj pokrajini.
Bonus video: KOSOVO JE SRBIJA! Navijači Olimpijakosa odali počast srpskim žrtvama na Kosmetu
Preporučujemo
VELIKA POBUNA: UEFA vratila Ruse u svoja takmičenja, ali ovo nije očekivala
27. 09. 2023. u 17:09
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)