PRESUDA U KORIST FSS: Kolubara izgubila spor u Lozani

Nedeljko Iljukić

28. 09. 2023. u 16:54

IZ sedišta Suda za sportsku arbitražu u Lozani danas je stigla presuda u sporu koji je Kolubara vodila protiv Fudbalskog saveza Srbije. KAS je ovom presudom u potpunosti prihvatio pravnu argumentaciju FSS, pa je navode FSS iz odgovora na žalbu Kolubare u celosti prihvatio i bez ikakvih izmena uneo u obrazloženje svoje odluke.

ПРЕСУДА У КОРИСТ ФСС: Колубара изгубила спор у Лозани

Foto: N. Paraušić

Potvrđeno je i da FSS ima autonomiju da donese član 83 Disciplinskog pravilnika kakav jeste i da ima pravo da ga i dalje primenjuje (bez obzira na njegovu pravnu nesavršenost), da osim postojanja pisane UEFA informacije nije potrebno izvođenje drugih dokaza, jer da je to slučaj FSS bi to tako i propisao.

Zatim i da je Član 83 "leks specijalis" u odnosu na Pravilnik o prevenciji i sprečavanju nameštanja utakmica i konačno da je primena istog neupitna budući da isti nikada nije osporavan pred sudovima u Republici Srbiji. 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLANIRAM SVOJU SAHRANU Voditeljka o teškoj bolesti

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti

ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.

15. 06. 2025. u 21:19

Komentari (0)

NEOČEKIVANO: Evo šta radi Ana Ivanović, dok svet priča o razvodu! Srpkinja iznenadila sve (FOTO)