NAVIJAČI ZVEZDE U PROBLEMU: Policija u Lajpcigu pokrenula veći broj istraga protiv delija
Policija u Lajpcigu saopštila je danas da je pokrenula veći broj istraga protiv navijača Crvene zvezde zbog nedozvoljene upotrebe pirotehnike, oštećenja tuđe stvari, nanošenja telesnih povreda i krađe alkoholnih pića u supermarketu.

FOTO: Tanjug/AP
Policija je u saopštenju navela da su izgredi počeli pre utakmice Crvene zvezde protiv Lajpciga u Ligi šampiona u sredu uveče, kada je oko 3.000 Zvezdinih navijača oko 18.20 u povorci krenulo iz centra grada prema stadionu. Navijače je pratio veći broj policajaca sa dva vodena topa.
Navijači su tokom šetnje skandirali i palili nedozvoljna pirotehnička sredstva, što se nastavilo i za vreme utakmice. Uz to, ustanovljeno je da je oštećeno nekoliko saobraćajnih znakova, saopštila je policija.
Kasnije se saznalo i da je manji broj navijača ukrao neodređenu količinu alkohola iz lokalne samoposluge, o čemu je takođe pokrenuta istraga.
Tokom same utakmice bilo je angažovano 800 policajaca iz Lajpciga i iz interventne policije pokrajine Saksonije, koji su sprečavali kontakt navijača, ali je ipak registrovano nekoliko telesnih ozleda.
Policija je i tokom noći pojačano patrolirala gradom kako bi očuvala red i mir, dodaje se u saopštenju.
Fudbaleri Crvene zvezde su izgubili od Lajpciga sa 1:3, u utakmici trećeg kola Grupe G Lige šampiona.
Preporučujemo

ZVEZDINI KLINCI PORUČUJU: Lepo je u Ligi šampiona, ali važan je i IMT
26. 10. 2023. u 13:47

ZVEZDA NIJE MRTVA: Evropsko proleće igraće se na Marakani, ali pod jednim uslovom
26. 10. 2023. u 08:49

VLAHOVIĆ POKAZUJE SVOJU KLASU: Srpskog asa ni to što mečeve kreće sa klupe ne sprečava da trese mreže protivnika
BORBU za prvo mesto u grupi "G" na Svetskom klupskom prvenstvu večeras će voditi Juventus i Mančester siti koji se sastaju na "Kemping vorld stadionu" u Orlandu od 21.00.
26. 06. 2025. u 07:30

POGINUO RAMOS: Španski fudbal tuguje zbog tragične saobraćajne nesreće
Sport je zadesila tragedija.
26. 06. 2025. u 19:11

ISTINA O BEBEKOVOM POREKLU: Demantovao pogrešne informacije
PEVAČ Željko Bebek proslavio se u bendu Bijelo dugme, a onda je nizao uspehe i u solo karijeri. On je decenijama na javnoj sceni, a malo ko zna da njegovo ime nije Željko.
25. 06. 2025. u 16:30
Komentari (0)