PARTIZAN POBEDIO VOŽDOVAC: Crno-beli upisali 11. pobedu u nizu

A. I.

29. 10. 2023. u 20:26 >> 20:16

FUDBALERI Partizana u 13. kolu Superlige Srbije dočekali su ekipu Voždovca na stadionu u Humskoj. Crno-beli su slavili rezultatom 3:0 (0:0)

ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ВОЖДОВАЦ: Црно-бели уписали 11. победу у низу

Partizan je u meč ušao sa deset uzastopnih pobeda, a takođe i deset trijumfa u nizu nad večerašnjim rivalom.

Iako su crno-beli bolje otvorili prvo poluvreme od rivala, nije ni Voždovac došao sa belom zastavom. Ipak, sa dva brza gola na startu drugog poluvremena rešio je domaćin pitanje pobednika.

Već u četvrtom minutu Flemings je gostima doneo prvu priliku. Pretio je Jamajčanin, ali nije bio na iskušenju Aleksandar Jovanović.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je za domaće Bibras Natho. Fudbaler Crno-belih umalo je kaznio promašaj Danila Vaščuka nekoliko trenutaka pre, odlično ga je proigrao Gajas Zahid, ali je Izraelac sa otprilike šest metara šutirao preko gola. U samoj završnici mogao je do gola i Mihajlo Ilić ali je glavom prebacio gol.

Do kraja prvih 45 minuta mreže su mirovale.

Odmah na startu drugog perioda igre najavio je domaćin bolje dane. Gajas Zahid je umalo zatresao mrežu nakon lepe akcije crno-belih - dosta sreće za goste. Dva minuta kasnije i Ksander Severina bacio je na težak ispit Katića. Brani golman Voždovca.

Više su crno-beli napadali 10 minuta nastavka nego tokom uvodnih 45. minuta. Uspeli su da slome otpor rivala crno-beli Ksander Severina je nanizao čuvare, i izašao sam pred golmana gostiju lako je zatresao mrežu.

Nisu gosti pošteno ni krenuli sa centra, a Zahid je kombinovao sa Nathom, izraelski fudbaler je odlično produžio povratni pas Norvežaninu za 2:0.

Delovalo je da će se ovim rezultatom i završiti meč, ali je u 83. minutu neoprezno Filip Damjanović uklizao Mateusu Saldanji u jedanaestercu. Dobio je žuti karton, a Partizan jedanaesterac.

Izveo ga je upravo Saldanja koji je u 83. minutu postavio konačnih 3:0.

Treba istaći i to da je ovo peti meč na kome Aleksandar Jovanović nije primio gol.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 3:0 (0:0)

(Severina 55', Zahid 56', Saldanja 83'p)

90' Produžen je meč za tri minuta. Šutirao je Baždar iskosa, preko gola.

83' GOL! Mateus Saldanja izveo je "kazneni udarac" bio je precizan.

81' Uklizao je Damjanović na Saldanju. Dobio je žuti karton, a Partizan jedanaesterac.

65' Nakon dva brza gola oborio je Partizan ritam.

56' GOL!  Oduzeli su loptu rivalu crno-beli, lepo je Zahid dodao Nathou, a on mu brzo vratio loptu, za 2:0.

55' GOL! Poveo je Partizan nakon solo prodora Ksandera Severine!

54' Nova šansa za crno-bele. Imali su više prilika za 10 minuta drugog nego u celom prvom poluvremenu. Sada je u dobroj šansi uspeo da se nađe i Belić Iz trka je šutirao preko gola.

48' Sada sa distance šutira i Ksander Severina. Sjajno brani Katić.

46' Na ozbiljnom ispitu bila je odbrana Voždovca. Gajas Zahid je mogao nakon lepe akcije da zatrese mrežu Katića - dosta sreće za goste.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0

45' Produženo je prvo poluvreme jedan minut.

43' Nakon odlično izvedenog prekida Natha, Ilić je tukao glavom, odlično brani Katić.

40' Za sada nema konkretne igre ni roze-crnih, a ni crno-belih. Usledio je period od par minuta u kojima se isključivo igralo između dva šesnaesterca.

30' Pomenuli smo već, Voždovac igra u roze-crnoj kombinaciji dresova.

28' Najveću priliku do sada imao je Partizan. Saldanja je na odbitak pogodio spoljni deo mreže. Ako je uteha domaćim navijačima, bio je ofsajd.

25' Opao je intenzitet igre. Igra se prevashodno na polovini terena.

17'  Odlično je Zahid uočio Natha na petercu, Izraelac je šutirao preko gola.

15' Sada je Vaščuk stvarao probleme pred golom Partizana. Rezultiralo je sjajnim udarcem Estonskog reprezentativca, šutirao je sa spoljne strane stative Jovanovića.

13' Veliku šansu imao je Partizan. Dobro je Natho proigrao na desnoj strani. Lopta je došla do Kristijana Belića, a pred nogom Saldanje reagovali su defanzivci Voždovca - samo korner.

12' Dva kornera imali su gosti, dobro se brani Partizan.

8' Zahid je sa ivice šesnaesterca pokušao da ugrozi Katića, ali dobro se brane "zmajevi".

6' Potom Saldanja preti na drugoj strani.

5' Burmaz je zapretio iz slobodnjaka, siguran je bio Jovanović.

4' Prvi šut ka golu imali su gosti, oprobao ga je Nešković, dobro je reagovala odbrana. Potom u nastavku šutira Flemings, biva blokiran.

1' Utakmica je počela. Prvi napad imali su gosti koji nastupaju u roze-crnim dresovima.

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute - Severina, Zahid, Natho - Saldanja

VOŽDOVAC: Katić - Burmaz, Damjanović, Flemings, Jocić, Matić, Nešković, Novevski, Vastsuk, Zečević, Đuričić

UOČI MEČA

Partizan se uoči utakmice 13. kola protiv Voždovca nalazi na prvom mestu na tabeli najjačeg fudbalskog takmičenja u Srbiji sa 31. bodom.

Voždovac zauzima četvrtu poziciju sa 17 bodova.

Fudbaleri Partizana su u veoma dobroj formi što pokazuje serija od 10 uzastopnih pobeda u prvenstvu.

Voždovac i Partizan su do sada odigrali 34 susreta. Crno-beli su daleko uspešniji sa 28 pobeda, dok su "zmajevi" pet puta bili trijumfalni tim, a jedan meč završen je remijem.

Voždovac je poslednji put bio bolji od Partizana 2019. godine.

REČ TRENERA PARTIZANA - Igor Duljaj: Nisam nikada vrednovao "jesenjeg prvaka", rekordi su za atletiku

- Imamo deset pobeda u nizu, ali to ništa ne znači. Rekordi su za atletiku, tamo se to gleda. U fudbalu sve ima početak i kraj i tome ne pridajem nikakvu važnost. Isto važi i za pitanje jesenjeg prvaka. Šta to znači? Nikada to nisam vrednovao, jedino što mi je bitno u ovom momentu je utakmica sa Voždovcem i ništa više od toga. Belić i Kalulu nisu trenirali, Filipović takođe ima temperaturu, dok je Ilić dobio veliku posekotinu na nozi. Tek kada se danas pojave na treningu znaću na koga ću moći da računam. Nadam se da će deo ljudi koji su bili na košarci doći sutra da podrži i nas. Takođe, imamo obavezu i prema ljudima koji su bili u Kragujevcu, a bio je radni dan. Podrška navijača, naravno, i imponuje, zato što ljudi cene rad, ne samo moj nego celog tima. Navijače možete da "prevarite" na kratak period, ali posle toga sve pada u vodu. Ceni se trud, rad, poštenje, a to je ono što naš tim radi. Prija mi sve to. Ponekad uhvatim sebe kako razmišljam, pa se spustim na zemlju. Ako čovek poleti, pomisli da je njegov ceo svet, sve se sruši za sekund, poručio je Duljaj.

REČ TRENERA VOŽDOVCA - Marko Savić: Partizan sposoban da kazni svaku grešku protivnika

- Partizan je ekipa koja je ubedljivo u najboljoj formi u celoj ligi, najkonstantniji su. Uspeli su i da preokrenu neke duele, što pokazuje da veruju u to što rade i da imaju dobru energiju. Sa druge strane, u poslednje vreme prikazali su dominaciju, protivnici nisu uspevali da im zaprete, nisu primili nijedan gol u poslednja četiri meča, ubedljivi su. Imaju vrhunske igrače, dobro su organizovani, jasni su za analizu. Odlikuje ih fenomenalna tranzicija u napadu, to je nešto što im je najubojitije oružje, sposobni su da kazne svaku grešku protivnika, nije lako igrati protiv njih. Imamo i mi naše kvalitete koje možemo da nametnemo i trudićemo se da to i uradimo. Znamo da je to jedno od dva najteža gostovanju u ligi, uz ono Crvenoj zvezdi. Igraju na svom terenu, u odličnom momentumu su, ali to je samo jedan motiv više za nas da izađemo, budemo hrabri i pokušamo da pobedimo Partizan. Utakmicu spremamo na taj način, dajemo i apsolutno najveći mogući respekt, jer pored toga što su istorijski jedan od naša dva najveća kluba, u ovoj sezoni su do sada najviše pokazali, rekao je Savić.