PIKSI U PROBLEMU: Srbija definitivno bez jednog od najboljih protiv Bugarske u odlučujućem meču za plasman na Evropsko prvenstvo

Марко Паунић
Marko Paunić

06. 11. 2023. u 10:49

PRE nekoliko dana pojavila se vest da je Aleksandar Mitrović povređen i da neće moći da pomogne Srbiji u odlučujućem meču protiv Bugarske 19. novembra u Leskovcu.

ПИКСИ У ПРОБЛЕМУ: Србија дефинитивно без једног од најбољих против Бугарске у одлучујућем мечу за пласман на Европско првенство

FOTO: Tanjug/AP

Na sreću ovdašnjih ljubitelja fudbala ipak je to bila samo lažna vest, jer je Mitrović isti dan postigao gol za svoj Al Hilal i najavio da Bugare čekaju velike muke. Međutim, Dragan Stojković Piksi ima glavobolje zbog drugog fudbalera. 

Kako saznaje Maksbet sport, iz Saudijske Arabije je stigla loša vest za selektora Dragana Stojkovića, koji neće moći da računa na Sergeja Milinković Savića protiv Bugarske 19. novembra u trci za plasman na EP u Nemačku. 

– U pitanju je jak udarac u koleno. Posledica udarca je da igrač ima problem zbog kojeg je procenjeno da mora da miruje od dve do četiri nedelje, a da onda u zavisnosti od oporavka počne sa laganim treninzima – poručili su iz FS Srbije za Maksbet sport.

FOTO: AP

 

Vezista je ostao na terapijama, a ekipa je otputovala na gostovanje u Indiju u okviru Lige šampiona Azije, gde su ambicije plasman u samu završnicu. Posle vikenda sledi reprezentativna pauza, a realno je da Milinković Savić ponovo bude na terenu u decembru. Piksi u petak treba da saopšti konačan spisak igrača za prijateljski meč sa Belgijom (15. novembar) i poslednji ispit u kvalifikacijama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (3)

DEMONSTRACIJA SILE KOŠARKAŠKE REPREZENTACIJE SRBIJE! Orlovi sa skoro 40 poena razlike ispratili Bosnu i Hercegovinu iz Arene