AKO IZBACE BUGARE... Evo šta će se desiti sa reprezentacijom Srbije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo
KAO grom iz vedra neba odjeknula je vest da će Bugarska službenim rezultatom izgubiti utakmicu protiv Mađarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Foto: Tanjug
Naime, Fudbalski savez Bugarske je naprasno pre desetak dana doneo odluku da utakmicu sa Mađarskom preseli iz Sofije u Plovdiv. I tu je nastao haos.
Vlasnik firme koja izvodi radove na stadionu Boteva u Plovdivu poslao je pismo gradonačelniku u kojem se oštro protivi odigravanju utakmice na tom zdanju, jer se na njemu još izvodi rekonstrukcija nekih delova i, kako je napisao, nije bezbedno da se na njemu igraju utakmice. Zbog toga je i prvi čovek Plovdiva odbio da potpiše saglasnost da se meč Bugarska‒Mađarska igra na tom stadionu. I to je dovelo do potpunog haosa, jer Fudbalski savez Bugarske drugo rešenje nema i poručuje: ili će se igrati u Plovdivu ili se neće igrati nigde, pa će se utakmica registrovati rezultatom 3:0 za Mađarsku. Uz prateće kazne koje bi potom usledile, pa čak i diskvalifikacija iz takmičenja.
Prema pisanju mađarskog Nemzeti sporta, ukoliko bi Bugarska bila disvkalifikovana Srbija bila imala šansu da zauzme prvo mesto u grupi. To bi takođe ostavilo uticaj na sastav šešira na Evropskom prvenstvu.
Naime, prema pravilima UEFA ako neka reprezentacija bude diskvalifikovana, njeni rezultati se brišu, a u takvoj situaciji bi najmanje izgubili "orlovi" pošto su u jednom meču odigrali 1:1 sa Bugarskom. Mađarska bi izgubila tri boda, Crna Gora šest, dok bi Litvanci ostali bez četiri.

OSOKOLjENI PARTIZANOVI KLINCI IDU U POLjSKU PO POBEDU: Oleksandrija je očajno odradila pripreme za novu sezonu
PARTIZAN gostuje ukrajinskoj Oleksandriji u okviru drugog pretkola Lige konferencije.
24. 07. 2025. u 10:21

POLjSKI NAVIJAČI RASPAMETILI SRBE: Ovo su uradili posle utakmice Novi Pazar - Jagjelonja (FOTO)
Fudbalski klub Novi Pazar je odigrao istorijsku, prvu međunarodnu takmičarsku utakmicu, a taj meč u kome je poljska Jagjelonja zadovoljnija ishodom - a konačan rezultat bio je 1:2 uz gol u 95. minutu, obeležili su i navijači. Delom zbog sjajne atmosfere, delom i zbog incidenata, ali - i zbog nečega što se desilo daleko od stadiona.
27. 07. 2025. u 12:11

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (1)