NIŠTA VIŠE NEĆE BITI ISTO! Zvezdan Terzić otkrio šta će se desiti sa "Marakanom"
GENERALNI direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić pričao je u intervjuu za Politiku o projektu novog stadiona i novog kampa Crvene zvezde i otklonio dileme oko određenih nedoumica koje su nastale nakon pogrešno interpretiranih njegovih reči sa Skupštine kluba.

FOTO: M. Vukadinović
- Primeri u Evropi su to pokazali. Svi klubovi koji su sagradili nove stadiona duplirali su ili čak triplirali broj gledalaca na domaćim utakmicama ili isto toliko ili više uvećali prihode... Na primer, AEK ima godišnji priliv od 22.000.000 evra samo od ulaznica, naspram naših 5.000.000. Sagradili su novi, moderan stadion s kapacitetom od 32.000 mesta, koji je rasprodat. O AEK-u govorim kao o klubu iz okruženja gde nije tako fudbalska zemlja kao Nemačka ili Engleska - kaže Terzić za Politiku.
Zvezdina „Marakana“ jeste kultni stadion sa ogromnom tradicijom i navijačkim emocijama, ali je, prema rečima Terzića, i – zastareo objekat.
- Ja razumem da su mnogi naši navijači emotivno vezani za slavnu tradiciju, ali bože moj, svi veliki klubovi u Evropi koji su izgradili nove i moderne stadione bili su vezani za slavnu istoriju i tradiciju starih stadiona, ali su to prevazišli. Postali su svesni, ako klub želi da se dalje razvija, ne može bez novog stadiona“.

FOTO: FK Crvena zvezda
Postoji i tu, doduše, više opcija...
- Ostaje samo dilema da li treba rekonstruisati stadion ’Rajko Mitić’, kako želi jedan broj navijača, ili ga potpuno srušiti i napraviti potpuno novi, što je, prema mom mišljenju, jeftinije, funkcionalnije i celishodnije - ističe Terzić.
Svakako bi stadion ostao na istom mestu, dok bi prostor na kome su sada tereni, akademija i sve ostalo bio iskorišćen da klub zaradi ozbiljan novac i sebi izgradi moderan trening centar negde u Surčinu. Šta bi se, dakle, gradilo i da li bi Zvezda tu bila investitor?
- Crvena zvezda se neće time baviti. To bi joj odvuklo fokus od osnovnog biznisa, a to su sport i fudbal. Mi možemo da se bavimo izgradnjom stadiona, a oko neka grade država, fondovi... Najviše bih voleo da napravimo dogovor sa državom, da joj prodamo zemljište oko nas, pa neka država traži partnere. To je najčistije. Zvezda, jednostavno, mora da se razvija.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo

TRENER ZVEZDE TRLjA RUKE: Stiglo jedno od dva pojačanja koja čeka Vladan Milojević
13. 02. 2024. u 15:47

SRBI GLAVNA VEST U RUSIJI! Ono što se desilo u Beogradu ganulo je sve Ruse (FOTO/VIDEO)
11. 02. 2024. u 17:50

BRAZIL VEĆ IMA JEDNOG ČETVRTFINALISTU: Palmeiras je boqe plasiran u Seriji A, ali ne ide mu u poslednje vreme protiv Botafoga
U svebrazilskom derbiju osmine finala svetskog klupskog prvenstva sastaće se Palmeiras i Botafogo.
28. 06. 2025. u 08:00 >> 23:04

RUSIJA ZAPANjENA: Legendarna Jelena Isinbajeva se odrekla Putina, a sada je otkriveno - ovo
Jedna od najboljih ruskih sportistkinja svih vremena, atletičarka Jelena Isinbajeva, povukla je potez koji nije naišao na odobravanje mnogih u Ruskoj Federaciji, naročito jer se desio dok traje rat u Ukrajini. Najnovije vesti vezane za Isinbajevu dodatno su šokirale Rusiju.
29. 06. 2025. u 12:13

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)