SRPSKO-RUSKA RADOST: Emir Kusturica od Rusa dobio poseban poklon, a onda je i on njih obradovao
Fudbalska reprezentacija Srbije gostovaće u Rusiji i sa tamošnjom nacionalnom selekcijom odigrati prijateljsku utakmicu, a pred taj događaj koji je sve bliže - desila se i jedna zanimljiva scena.

Foto: Dragan Milovanović
Podsetimo, usled rata u Ukrajini, koji Ruska Federacija naziva "specijalna vojna operacija", ruski sportisti ne mogu kolektivno da se takmiče u međunarodnim nadmetanjima, a u mnogim individualnim to im je omogućeno samo ako se odreknu identiteta, pa nastupe bez pominjanja države iz koje su, ali i bez himne, grba, čak i boja zastave na svojoj opremi...
Sa druge strane, zemlje koje nisu uvele sankcije Rusima dozvoljavaju svojim ekipama da se sa ruskim nadmeću u prijateljskim mečevima i za to se opredilila i naša kuća fudbala.
A pred taj meč, ruska reprezentacija je uručila poklon čuvenom reditelju, Emiru Kusturici.
Naime, on je od "zbornaje komande" dobio crveni dres reprezentacije Rusije, sa svojim imenom i brojem 70.
Tom prilikom je Kusturica i zvanično pozvan na rusko-srpski fudbalski duel, a kako javlja agencija RIA Novosti - čuveni reditelj je, ne skrivajući oduševljenje zbog poklonjenog dresa, prihvatio poziv i doći će na moskovski meč.
Podsetimo, Srbija neće samo protiv Rusa igrati u predstojećem periodu.
Pripreme "orlova" za EURO 2024 uključuju zasad četiri prijateljske utakmice: protiv Rusije (21. marta), Kipra (25. marta), Austrije (4. juna) i Švedske (8. juna), kada će se od fudbala i zvanično oprostiti Zlatan Ibrahimović.
Naša nacionalna selekcija od 2000. godine nije igrala na Evropskom prvenstvu, pa će ekipa selektora Dragana Stojkovića Piksija baš protiv "zbornaje komande" početi brušenje formu za veliki povratak na šampionat "Starog kontinenta".
Sve o "orlovima", fudbalu, ali i sportu generalno, pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Nestvarno - ovo su Rusi zasvirali kada su fudbaleri Zvezde izašli na teren u Sankt Peterburgu
Preporučujemo

STRAŠNA PROMENA! Ono što je Dušan Vlahović doživeo u Italiji - malo ko jeste
27. 02. 2024. u 12:12

SKANDAL TRESE SRPSKI SPORT! Milionska krađa u klubu, funkcioneri iza rešetaka
27. 02. 2024. u 10:34

EDVARDSU OVO NIJE TREBALO: "Razljutio" je Luku Dončića
SLAVLjE Edvardsa pri jednom od njegova 22 poena u prvoj utakmici serije između Lejkersa i Timbervulvsa moglo bi "pokrenuti" dominantno izdanje Luke Dončića na drugom meču ovog četvrtfinala Zapadne konferencije koji se igra u "Kripto.kom" areni četiri sata posle ponoći.
22. 04. 2025. u 14:50

RUSIJA JE ZGROŽENA: Dobila je ovu vest i ne može da veruje da se to dogodilo
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu iz sveta sporta u kome su Rusi među najboljima na svetu.
24. 04. 2025. u 12:33

USTAŠLUK NA DELU I Hrvatski kardinal veliča Tompsona - totalno ludilo u Hrvatskoj
KOLIKO je Hrvatska ogrizla u mržnji prema Srbima govori činjenica da je čak i tamošnji kardinal govorio o koncertu Topsona poznatog po pesmama koje veličaju klanje Srba.
24. 04. 2025. u 17:01
Komentari (0)