LEVERKUZEN BEZ GREŠKE: Nova tri boda za spektakularnog lidera Bundeslige

03. 03. 2024. u 18:05

Fudbaleri Bajer Leverkuzena savladali su ekipu Kelna rezultatom 2:0 u okviru 24. kola Bundeslige.

ЛЕВЕРКУЗЕН БЕЗ ГРЕШКЕ: Нова три бода за спектакуларног лидера Бундеслиге

"Farmaceuti" su ponovo dokazali zašto su ubedljivo prvi na tabeli nemačkog šampionata i zašto su na dobrom putu da obezbede titulu i prekinu višegodišnju dominaciju Bajerna iz Minhena.

Već od 14. minuta domaći su ostali sa igračem manje kada je Jan Tilman otvorenim đonom startovao na Granita Džaku i nakon pregledanja snimka sudija mu je pokazao direktan crveni karton. U 38. minutu Džeremi Frimpong postigao je pogodak na asistenciju Patrika Šika. Ovo je bio i konačan rezultat posle prvih 45. minuta.

U drugom delu utakmice, Bajer je nastavio da igra ofanzivno i u 73. minutu potvrdio trijumf golom Alehandra Grimaldija.

Nakon ovog trijumfa, izabranici Ćabija Alonsa učvrstili su se na prvom mestu Bundeslige sa 64 boda, čak deset više od drugoplasiranog Bajerna.

BONUS VIDEO: NOVI GOL PARTIZANA: Natho drugi put strelac protiv Železničara