ŠOK! On će suditi večiti derbi između Zvezde i Partizana
Glavni sudija 172. večitog derbija između fudbalera Crvene zvezde i Partizana biće Pavle Ilić iz Kragujevca, saopšteno je na sajtu Fudbalskog saveza Srbije.

FOTO: M. Vukadinović
Pavle Ilić će prvi put u karijeri voditi najvažniju utakmicu srpskog fudbala, a pomagaće mu Uroš Stojković i Nikola Đorović.
Četvrti sudija biće Milan Stefanović, a u VAR sobi će sedeti Miloš Milanović i Momčilo Marković.
Pavle Ilić ima 34 godine, na terenima elitnog ranga srpskog fudbala debitovao je u junu 2020, ali je pre sezone koja je u toku samo tri puta sudio na mečevima Superlige.
U sezoni 2023/24. deset puta je bio na centru, a do sada je četiri puta delio pravdu Partizanu i tri puta Crvenoj zvezdi.
Crveno-belima je sudio protiv niškog Radničkog (1:0) i Spartaka (4:1), a ranije i u duelu sa Radničkim iz Sremske Mitrovice u Kupu Srbije (3:1).
Partizan ga je video na delu kada je tadašnji sastav Gordana Petrića na penale eliminisan u Kupu Srbije od mitrovačkog Radničkog, zatim ove sezone na Voždovcu, gde je IMT vodio 2:0, a "parni valjak" preokrenuo na 3:2, kao i u duelima sa Spartakom u Subotici (3:0) i TSC-om u Humskoj (0:4).
Odranije je poznato da večiti derbi neće suditi najbolji srpski arbitar Srđan Jovanović kojeg na najvažnijoj utakmici srpskog fudbala nema još od 167. derbija koji je odigran 16. aprila 2022.
Duel Crvene zvezde i Partizana u okviru 24. kola Superlige na programu je u subotu od 17.00 sati na Stadionu "Rajko Mitić".
Preporučujemo

JURIMO TREĆI DOBITNI U NIZU: Tip predlog za "sigurica tiket" sa četiri realne kvote
REDAKCIJA Tipa vam je i za danas predložila četiri "sigurice".
31. 03. 2025. u 07:45

ŠPANIJA JE ZAPANjENA: Ne samo da Predrag Mijatović "smenjuje" Karla Anćelotija, već se "zna" ko je novi trener Reala!
Predrag Mijatović je bio i ostao legenda madridskog Reala, a kao takav - rešio je da predloži nešto predsedniku slavnog kluba iz prestonice španije, Florentinu Perezu. I to nešto što se mnogi ne bi usudili ni da pomisle. Taj februarski stav čuvenog fudbalskog asa dobio je "nastavak" poslednjeg dana marta.
31. 03. 2025. u 20:45

TEŠKI TRENUCI: Otkriven uzrok smrti Željka Rutovića
JEDAN je od retkih učesnika filma "Vidimo se u čitulji" koji su preživeli, preminuo je u Italiji.
31. 03. 2025. u 12:59
Komentari (0)