UBIJENA LEGENDA PALESTINE: Čuveni fudbaler poginuo u napadu Izraela na njegovu porodičnu kuću
Rat koji je Izrael poveo posle napada palestinske organizacije Hamas doveo je do brojnih tragedija u pojasu Gaze, a među civilnim žrtvama našla se i legenda palestinskog fudbala.
Foto Tanjug/AP
Kako javlja "Al Džazira", ubijen je Mohamed Barakat, čuveni fudbaler i prvi koji je u palestinskim klubovima stigao do sto golova u takmičarskim mečevima.
Prema navodima pomenutog medija, 39-godišnji Barakat je bio u porodičnoj kući koja je bila pogođena granatom.
Mohamed Barakat je igrao i fudbal na plaži i klasičan fudbal, a imajući u vidu da Palestina nije nastupala u takmičenjima pod okriljem FIFA, te da je odigrala samo mali broj mečeva, pomenuti as je svega triput nosio reprezentativni dres.
"Palestina onlajn", jedan od najpopularnijih palestinskih medija, na društvenim mrežama je objavio da je Barakatov nadimak bio "Legenda Kan Junisa", zbog sjajnih nastupa za tamošnji klub, a igrao je još i za nekoliko ekipa u Zapadnoj Obali, kao i za Al-Vehdat u Jordanu.
Izrael i Palestina, mapa
Bonus video: Nesvakidašnja scena, "ujedinili" se "grobari" i "delije" posle derbija
Preporučujemo
Borba za drugo mesto se zahuktava: Partizan bez kapitena na "Karađorđu"
U nastavku Superlige Srbije fudbaleri Vojvodine će danas u Novom Sadu od 17 časova dočekati Partizan.
22. 04. 2026. u 09:39
Rusija dobila nove sjajne vesti iz Srbije! Rusi ovo nisu mogli ni da sanjaju
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
22. 04. 2026. u 15:06
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)