A SRBIJA?! Pitali Ruse "Za koga ćete da navijate na EURO 2024?" - ovako su odgovorili
Rusija i Srbija su pre nedelju dana odigrale prijateljsku utakmicu u Moskvi, a taj duel i danas ima "odjeka".

Screenshot
Podsetimo, Rusija je deklasirala Srbiju, i to u svom prvom meču protiv neke evropske ekipe posle više od dve godine.
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ruski kolektivni sport praktično "ne postoji" za ostatak planete usled brojnih sankcija vodećih svetskih sportskih organizacija, pa tako ni na Evropskom prvenstvu čiji je domaćin ove, 2024. godine, Nemačka - neće biti ruske reprezentacije.
Srbija će tamo učestvovati, i to prvi put posle dve decenije, a ona je bila jedna od ponuđenih opcija u velikoj anketi najvećeg ruskog sportskog sajta, "Šampionat", na pitanje:
"Za koga ćete navijati na EURO 2024?".

Detalj sa utakmice Rusija - Srbija u Moskvi / FOTO: Tanjug/AP
I - ovo su rezultati:
Za Srbiju je glasalo ubedljivo najviše Rusa!
Čak 37,7% koji su uzeli učešća u anketi je izjavilo da će bodriti ekipu "orlova" na prvenstvu Evrope.
To bi sigurno bilo još veće da Gruzija sinoć nije napravila istorijski uspeh, prvi put se plasirala na šampionat "starog kontinenta" i, pobravši simpatije kod Rusa kao bivši član SSSR, dobila 22,2% glasova.
Ostali? Daleko manje.
Za Ukrajinu će navijati 13,3% anketiranih, za Italiju i Mađarsku po 6,6%, a glasove su dobili još i Portugalci, Škoti, a još manje Francuzi i Belgijanci...
Evo samo nekih komentara ispod pomenute vesti/ankete:
"Navijaću za braću Srbe!"
"Jedino za Srbe!"
"Samo Srbija! Jedina je oko koje se ne postavljaju nikakva pitanja i koja nas uvek podržava. Braća po veri, istoriji i životu. A šteta što Ukrajina nije u istoj grupi sa Poljskom i Engleskom..."
"Ma, neka meteor udari te evro***, ili neka pandemija", bio je besan jedan od učesnika diskusije, a na komentar nekog Abdule "Lepa ti je ideja, ali samo ako bi moglo da Srbe to ne zadesi", autor prvobitne želje je dopisao "Da, da... neka Srbe to zaobiđe".

Komentari ruskih navijača o tome za koga će navijati na EURO 2024 / Screenshot: Šampionat
S kim sve igra fudbalska reprezentacija Srbije do Evropskog prvenstva?
Podsetimo, posle poraza od Rusa i minimalne pobede nad Kiprom, pripreme "orlova" za EURO 2024 uključuju još dve prijateljske utakmice: protiv Austrije (4. juna) i, na kraju, protiv Švedske (8. juna), kada će se od fudbala i zvanično oprostiti Zlatan Ibrahimović.
Sve o "orlovima", fudbalu, ali i sportu generalno, pratite na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Nestvarno - ovo su Rusi zasvirali kada su fudbaleri Zvezde izašli na teren u Sankt Peterburgu
Preporučujemo

EVROPSKI KLASIK: Nemci i Portugalci biju bitku za plasman u finale Lige nacija
Fudbalska Evropa okreće pogled ka Minhenu, gde se večeras od 20.45 igra prvo polufinale Lige nacija – duel između Nemačke i Portugala.
04. 06. 2025. u 07:00

UKRAJINCI GA NE VOLE, RUSI NE PODNOSE, A ON... Novi predsednik Poljske se zahvalio navijačima na pobedi na izborima!
Ne vole ga mnogi Ukrajinci, ali ne vole ga ni mnogi Rusi. Bivši je fudbalski navijač. I to, izgleda, učesnik jedne od najčuvenijih masovnih tuča. A sada je postao predsednik Poljske i ima zahvalnicu koja nije uobičajena.
05. 06. 2025. u 20:00

DA LI JE OVO PRAVI RAZLOG: Otkriveno zašto je Makron "dobio po nosu", Brižit ovo nije mogla da podnese (FOTO)
INTERNET nema milosti, a teorije zavere se nižu jedna za drugom...
05. 06. 2025. u 12:00
Komentari (1)