POBEDA ZA OSTANAK NA ČELU: Liverpul siguran protiv Šefild junajteda

04. 04. 2024. u 22:25

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu Šefild junajteda rezultatom 3:1 u 31. kolu Premijer lige

ПОБЕДА ЗА ОСТАНАК НА ЧЕЛУ: Ливерпул сигуран против Шефилд јунајтеда

Dobro su počeli fudbaleri Liverpula meč. Od starta su napali autsajdera sa namerom da što pre postignu gol i u tome su uspeli u 17. minutu. Jeste da im je hrvatski golman Ivo Grbić dosta pomogao u tome, ali i sjajna reakcija Darvina Nunjeza.

Sa tim rezultatom se otišlo i na pauzu, a liverpul je sigurno čuvao svoju prednost.

Drugo poluvreme nije počelo kako su izabranici Jirgena Klopa očekivali. Prilikom jednog centaršuta jako nespretno je reagovao Konor Bredli i smestio loptu u svoju mrežu u 58. minutu.

Panika se nije uvukla u redove "crvenih", strpljivo su napadali ređali šanse i na kraju došli do novog vođstva u 76. minutu preko Aleksisa Mek Alistera. On je se posle jednog odbitka sjajno snašao i sa nekih 18 metara poslao pravi projektil iza Grbićevih leđa.

Da Liverpul osigura pobedu pobrinuo se Kodi Gakpo u 90. minutu. čime je i stavljena tačka na ovaj meč.

Nakon ovog trijumfa Liverpul je ostao na čelu Premijer lige sa 70 bodova, dok je Šefild ostao na poslednjem mestu sa 15 bodova.

BONUS VIDEO: Evrogol Milana Rodića, ovako je Zvezda uvećala prednost protiv IMT