KAKVA DRAMA U LIGI ŠAMPIONA: Bajern očitao lekciju Arsenalu, i to kako!

Александар Илић
Aleksandar Ilić

17. 04. 2024. u 22:54

FUDBALERI Arsenala eliminisani su u četvrtfinalu Lige šampiona. Oni su nakon 2:2 u Londonu poraženi u Minhenu od Bajerna 1:0.

КАКВА ДРАМА У ЛИГИ ШАМПИОНА: Бајерн очитао лекцију Арсеналу, и то како!

Malo toga prikazali su Bajern i Arsenal u prvom poluvremenu, iako je gostujući sastav u uvodnih 45. minuta bio bliže golu.

U 24. minutu Džamal Musijala imao je dobru priliku, a njegov udarac zaustavio je golman domaćih.

Usledile su dve odlične prilike Arsenala. Prvo je Martin Odegard pretio u 30. minutu, a minut kasnije, Gabrijel Martineli izašao je jedan na jedan sa Manuelom Nojerom koji je pokazao da uprkos godinama i dalje zna da bude nepremostiva prepreka pred golom Bavaraca.

Prijala je pauza Bajernu. Domaćin je već u 47. minutu mogao do vođstva. Leon Gorecka našao se u sjajnoj prilici nakon centaršuta. Pogodio je stativu. Rafael Guereiro je stigao do odbitka, bio je blokiran.

Ipak, u 63. minutu Džošua Kimih je bio najviši u skoku nakon centaršuta, te je doneo Nemcima vođstvo.

Disciplinovano su Nemci čuvali svoj gol do kraja meča, te nisu dozvolili rivalu da ugrozi gol Nojera.

BONUS VIDEO: Kosovo je Srbija: Ovo su "delije" uradile na meču Siti - Zvezda