BEZ MILOSTI IZBAČENI IZ PREMIJER LIGE: Jedan putnik u Čempionšip je od danas poznat

Filip Milošević

27. 04. 2024. u 19:36

Fudbaleri Njukasla ubedljivo su savladali ekipu Šefild junajteda (5:1) i tako ih poslali u Čempionšip.

БЕЗ МИЛОСТИ ИЗБАЧЕНИ ИЗ ПРЕМИЈЕР ЛИГЕ: Један путник у Чемпионшип је од данас познат

Ovaj poraz definitivno je potpisao povratak Šefilda u drugu englesku ligu, odakle je stigao prošlog leta.

Šefild junajted je poveo na ovom meču golom Ahmedhodžića u 5. minutu, da bi gosti do izjednačenja stigli preko Isaka u 26 minutu, a sa 1:1 se otišlo i na poluvreme.

Tokom drugog dela igre viđena je prava demonstracija sile, prvo je Bruno Gimaraeš pogodio u 54. minutu, zatim drugi gol na meču daje Isak u 61, Ozbron povećava na 4:1 u 65, a konačnih 5:1 postavlja Kalum Vilson u 72. minutu igre.

Tabela Premijer lige

Liverpul ima 75 bodova, dva manje od Arsenala i jedan manje od Mančester sitija. Ali, od "tobdžija" Klopova ekipa ima meč više, a od "građana" čak dva, pa je osvajanje titule Crvenima sada ostalo samo u teoriji, posle ova dva uzastopna kiksa.

Njukasl je posle ove pobede sedmi, sa jednim bodom zaostatka za Mančester junajtedom, koji drži poslednju poziciju koja vodi na evro-scenu.

Na začelju, Šefild junajted je poslednji sa 16 bodova iz 35 mečeva, 24 boda ima Barnli, a 25 Luton. Tik iznad "crte" je Notingem, sa 26, ali uz utakmicu manje.