TERZIĆ ZNA RECEPT: Evo šta smatra da je ključno za trijumf u finalu Lige šampiona
Trener fudbalera Borusije Edin Terzić izjavio je danas da veruje da klub iz Dortmunda može da osvoji titulu u Ligi šampiona.

Foto: Profimedia
Terzić veruje da mogu da pobede Real u jednoj utakmici.
- Igraćemo protiv izuzetno jakog tima, koji je često igrao finala, ali znamo da je sve moguće u jednom meču. Verovatno bi bilo teško da pobedimo Real u ukupnom skoru ako odigramo 10 utakmica. Međutim, kada igramo jedan meč, sposobni smo da pobedimo svaki tim na svetu - rekao je Terzić za zvanični sajt Evropske fudbalske unije (UEFA).
Terzić (41) je podsetio da je Borusija ove sezone u LŠ pobedila Njukasl, Milan, PSŽ, Atletiko i PSV.
- Iz utakmice u utakmicu bilo nam je sve teže. Kada smo već stigli ovako daleko, želimo da učinimo i ovaj poslednji korak - dodao je Terzić.
Borusija je 28. maja 1997. godine u Minhenu osvojila Ligu šampiona, pošto je u finalu pobedila Juventus 3:1.
- Imao sam tada 14 godina. Sledećeg dana sam bio na aerodromu kada su igrači sleteli sa mojim bratom - dodao je trener Borusije.
On je istakao da mu nedostaje iskustvo koje ima trener Reala Karlo Ančeloti.
- Pola svog života sam trener, još sam mlad u ovom poslu. Koristim se zato iskusnijim ljudima kako ne bih pravio greške koje se mogu izbeći - rekao je Terzić i dodao da Borusija može da postane šampion Evrope ako pokaže "optimizam, zajedništvo, borbenost i hrabrost".
Fudbaleri Borusije i Reala igraće u subotu od 21 čas na Vembliju u finalu LŠ.
BONUS VIDEO: MUK U HUMSKOJ: Bivši igrač Zvezde u finišu meča srušio Partizan
Preporučujemo

"ZASLUŽIO JE ON TO": Zverev blistao posle pobede nad Nadalom, pa pomenuo i Đokovića
28. 05. 2024. u 08:31

"NAŠAO SAM ZMIJU KAKO ME UJEDA": Rafael Nadal se raspada, otkrio šokantne informacije
28. 05. 2024. u 08:20

PAKLENI IZAZOV ZA ZVEZDU: Savršeni dvostruki prvak Evrope juri devetu pobedu u nizu!
PORTO nastavlja svoju perfektnu sezonu večeras na Dragau“ gde će od 21.00 ugostiti Crvenu zvezdu u drugom kolu grupne faze Lige Evrope. „Zmajevi“ pod vođstvom novog trenera Frančeska Fariolija izgledaju nezaustavljivo – osam utakmica, osam pobeda, uz samo jedan primljen gol. Sa druge strane, šampion Srbije dolazi u Portugaliju posle remija sa Seltikom (1:1 )u prvom kolu, svestan da svaki naredni meč može biti ključan u borbi za prolaz dalje.
02. 10. 2025. u 07:30

ISTORIJSKI TRENUTAK! FK Dinamo Zagreb stiže u Beograd!
FUDBALERI Dinama iz Zagreba igraće u Srbiji sa Makabijem iz Tel Aviva, odluka je doneta iz siguronosnih razloga, a pored činjenice da publike neće biti oba tima suočena su sa brojnim logističkim izazovima.
01. 10. 2025. u 16:02

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)