SRBIJA BEZ FINALA EVROPSKOG PRVENSTVA! Kadeti do 89. minuta polufinala vodili, pa izgubili od Portugala (VIDEO)

02. 06. 2024. u 18:58 >> 17:50

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da napravila novi podvig: bila je na korak od plasmana u finale UEFA "U-17" Evropskog prvenstva, vodivši sa 2:0 u polufinalu na Kipru protiv vršnjaka iz Portugala - ali, ni 2:1 u 89. minutu nije bilo dovoljno: u preostalim momentima drugog pouvremena Portugalci su dali dva gola i pobedili sa 3:2. Tako će oni, a ne naše fudbalske nade, igrati za titulu Italijanima.

СРБИЈА БЕЗ ФИНАЛА ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА! Кадети до 89. минута полуфинала водили, па изгубили од Португала (ВИДЕО)

x / cc_tiagoo

Naša selekcija je sjajno ušla u meč protiv favorizovanog protivnika. Nošeni podrškom sa tribina, "orlići" su pokazali veliki karakter i pametnu igru tokom prvog dela utakmice i uspeli da dođu do kapitalne prednosti od dva gola.

Mihajlo Cvetković se tada najviše isticao, najpre majstorijom za 1:0 u 22. minutu, a potom učešćem u akciji u kojoj je Felićisimo postigao autogol u 37. Ali, da nije bilo izvrstme kolektivne igre ostatka kadetskog tima Srbije, kako u napadu, tako i u odbrani, stvari bi, sigurno, bile skroz drugačije.

Iako su Portugalci vršili pritisak, sjajno su se držali kadeti Srbije i uspeli da sačuvaju prednost do velikog predaha.

Drugo poluvreme obeležili su fudbaleri Portugala. Krenuli su na "sve ili ništa" sa namerom da stignu veliku prednost Srbije. Triler u Larnaki doneo je u 60. minutu Gabrijl Silva kada se najbolje snašao u našem šesnaestercu i matirao Jovanovića.

Nastavili su agresivno Portugalci koji su opsedali gol Srbije sa svih strana, ali su se naši momci borili do poslednjeg atoma snage. Vukačin Jovanović je ponovo pokazao da će biti golman za budućnost, jer je bio jedan od najbitnijih igrača Srbije na ovom meču.

Međutim u poslednjih deset minuta sve se okrenulo Mora je doneo izjednačenje Portugalu u 90. minutu, a potom je Trovizo u poslednjim minutima meča doneo Portugalu neverovatnu radost, a Srbiji jedan od najtužnijih poraza u modernoj fudbalskoj istoriji.

Drugi finalista je Italija, koja je golom Kolete iz 30. minuta savladala Dansku sa 1:0.

KRAJ! Portugal je pobedio sa 3:2!

90' + 6' - Kraj meča! Portugal je u finalu! Poraz Srbije!

90' + 5' - GOL! Portugal je preokrenuo! Neverovatna šteta za Srbiju! Kakva situacija...

90' +3' - Portugal nastavlja sa pritiskom! Imali smo sreće sada jer je lopta otišla preko gola!

Ovako je Srbija primila gol u 89. minutu:

90' - Još šest minuta nadoknade! Ako ostane ovakav rezultat, penali će odlučivati ko će u finale.

89' - GOL! Mora postiže gol! Izjednačenj u Larnaki!

86' - Nastavljaju Portugalci sa pritiskom, međutim on opada i Srbija se dobro brani. Koncentracija ne popušta i "orliće" još desetak minuta deli od finala Evropskog prvenstva!

78' - Neverovatno šta je Vasilić promašio sada! Bila je to šansa da se stavi tačka na ovaj meč, ali drama se nastavlja!

76' - Stojanović koristi nerovozu Portugalaca. Kuenda ga je namerno udario i zaradio žuti karton.

74' - Mutavdžić ponovo pravi izmene ne bi li osvežio ekipu. Jedan od najboljih igrača Srbije Ranković će van igre, umesto njega u igru će Ćirić. Takođe Kostić ulazi umesto Maksimovića.

68' - Neverovatan je Vukašin Jovanović! Lopta je već bila u golu Srbije, ali je naš golman još jednom pokazao klasu.

Ovako su Portugalci prepolovili prednost Srbije:

67' - Malo popušta pritisak Portugalaca! Naši momci se maksimalno trude da sačuvaju svoj gol.

60' - GOL! Gabrijel Silva je postigao gol! Smanjuje Portugal prednost posle prekida!

59' - Pritisak Portugala se nastavlja! Srbija je u problemima i mora da izdrži ovaj nalet protivnika. Stojanović je dobio žuti karton!

56' - Ovoga puta sreća za Srbiju! Neprecizni su Portugalci, ali veći problem za našu reprezentaciju je povreda Nikole Simića koji ne može da nastavi meč. Mutavdžić je morao da uvede Roganovića na njegovo mesto, a teren je napustio i Makević umesto koga je ušao Damjanović.

52' - Koliko sreće za Portugal! Sjajna prilika za Srbiju, ali je stativa sprečila da dođemo do trećeg pogotka. Ranković je bio neprecizan.

49' - Pokušao je Kueda, međutim ponovo vrlo neprecizno. Sreća za "orliće" što sjajni igrač Sportinga nije na visini zadatka danas.

45' - Počelo je drugo poluvreme! Odmah su krenuli agresivno Portugalci.

Prvo poluvreme:

45' + 2' - Kraj poluvremena! Sjajna Srbija vodi sa dva razlike protiv Portugalaca!

45' - Dva minuta sudijske nadoknade. Na samom početku zaustavnog vremena Kostov je posle grubog starta zaradio žuti karton.

Evo kako je Srbija povela sa 2:0! Video-snimak drugog gola "orlića" je pred vama:

43' - Kakva šteta! Stativa je spasla Portugalce! Ostaje 2:0

37' - GOL! Autogol postižu Portugalci! Srbija vodi 2:0! Sousa je nespretno reagovao pred svojim golom.

36' - Protivnik Srbije vrši sve veći i veči pritisak. Odbrana "orlića" je na ozbiljnim iskušenjima, međutim uspevaju da odole.

29' - Portugal je imao priliku da uzvrati! Odbrana Srbije sjajno čuva svoj gol!

Ovo je strelac vodećeg gola za Srbiju!

21' - GOL! Srbija vodi 1:0 golom Mihajla Cvetkovića! Sjajno se izvukao mladi napdač napravio sebi prostor i sa nekih dvadesetak metara matirao Fereiru.

18' - Opet se igrači Srbije loše vraćaju u odbranu. Varela je ostao sam, no jako je loše šutirao i nema promene rezultata.

14' - Posle grubog starta Felisisimo dobija prvi žuti karton na utakmici.

12' - Kuenda je bio sam i sjajno šutirao, ali je prečka spasla gol Srbije.

9' - Ponovo uzbuđenje pred golom Srbije, ali je naša odbrana sjajno reagovala. Nakon toga i Maksimović je pokušao da šutne, ali bez uspeha.

4' - Greška odbrane Srbije. Imao je kontru Portugal, ali je Ranković sjajno reagovao i zaustavio napad.

3' - Sjajan šut Rankovića, ali Fereira brani. Prvi korner za Srbiju.

2' - Već na samom početku, Cvetković je imao šansu posle greške protivnika, ali nije se dobro snašao.

1' - Počela je utakmica! Prvi napad ima Srbija!

Evo i sastava!

Srbija (4-3-3): Jovanović - Bubanja, Milosavljević, Simić, Stojanović - Kostov, Makević, Vasilić, Maksimović, Cvetković, Ranković

Portugal (4-3-3): Fereira - Kunja, Souza, Rui Silva, Soareš - Simoeš, Felisisimo, Mora - Varela, Gabrijel Silva, Kuenda

Uoči meča:

Posle dužeg vremena kadetstka fudbalska reprezentacija Srbije će se boriti za jednu od medalja na velikom takmičenju. "Orlići" odigrali su četiri dobre utakmice na Kipru i zasluženo izborili polufinale Evropskog prvenstva.

Za protivnika imaju selekciju Portugala koja je, kao i Srbija, uz tri pobede i jedan poraz došla do četiri najbolje ekipe na kontinentu. Selektor reprezentacije Srbije Jovan Damjanović je zbog dva žuta kartona sprečen da vodi ovaj meč, ali je naglasio da ima poverenja u stručni štab i da veruje da će sve biti u redu. Ekipu će na ovom meču voditi Dobrivoje Mutavdžić. Srbija će, takođe zbog kartona, biti lišena pomoći Uroša Đorđevića i Stefana Mladenovića.

BONUS VIDEO: MUK U HUMSKOJ: Bivši igrač Zvezde u finišu meča srušio Partizan

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00