ZVEZDA RASPLAKALA HRVATE: Crveno-belim ulaskom u istoriju završen Kup prijateljstva (VIDEO)

09. 06. 2024. u 16:42

Mladi fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup prijateljstva, pošto su danas na Zlatiboru u finalu posle boljeg izvođenja penala pobedili Rijeku ukupnim rezultatom 8:7.

ЗВЕЗДА РАСПЛАКАЛА ХРВАТЕ: Црвено-белим уласком у историју завршен Куп пријатељства (ВИДЕО)

Screenshot: Instagram / Kup prijateljstva

Tokom uobičajenih 80 minuta (u mlađem uzrastu poluvremena traju po 40 minuta) nije bilo pogodaka, a crveno-beli su do trofeja stigli prisebnijim izvođenjem jedanaesteraca.

Poslednji izvođač bio je Saša Storebra, posle čijeg pogotka je i počelo veliko slavlje crveno-belih, koji nisu napravili kiks poput rivala (kog je jedna pogođena prečka na kraju koštala trofeja).

Crvena zvezda je postala prvi tim u istoriji turnira koji je osvojio četiri titule.

Crveno-beli su prethodno osvajali Kup prijateljstva 2015, 2017. i 2021. godine, a na tri titule ostala je Vojvodina.

A post shared by SOCCERBET (@soccerbet.rs)

Pratite i domaći fudbal, ali i sve druge stvari iz "najvažnije sporedne stvari na svetu" (i ostalih sportova) - na sportskim stranicama portala "Novosti".

Na sasvim ste dobrom mestu.

Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu

ORLOVI LETE KA PRVOJ EVROPSKOJ POBEDI Srbija protiv Slovenije u nastavku Eura

24 godine nakon istorijskog okršaja na Euru 2000. godine u Belgiji i Holandiji, Srbija i Slovenija se od 15 časova sastaju u 2. kolu grupe C Evropskog prvenstva. Slovenija je tada šokirala SR Jugoslaviju i povela sa 3:0, ali su Plavi uspeli da ostvare jedan od najluđih povrataka u istoriji Evropskih prvenstava izjednačivši rezultat na 3:3 za samo 6 minuta.

20. 06. 2024. u 10:00