uživoCRVENA ZVEZDA - JEDINSTVO UB: Kakva utakmica! Navijači na "Marakani" uživaju (VIDEO)

20. 07. 2024. u 19:00 >> 20:49

Fudbaleri Crvene zvezde i Jedinstva iz Uba igraju utakmicu prvog kola Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić", a meč možete uživo pratiti na portalu "Novosti".

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЈЕДИНСТВО УБ: Каква утакмица! Навијачи на Маракани уживају (ВИДЕО)

Crvena zvezda - Jedinstvo Ub 3:0

Drugo poluvreme:

68' - Tri promene sprema Milojević. Umesto Pume ućiće Lazar Jovanović, Kanga umesto Kataija, a Duarte umesto Endijaea.

67' - Puma se okušao iz daljine, ali nije uspeo. Odbrana Jovanovića.

65' - Ponovo je Jedinstvo pokušalo iz daljine. Perez ovaj put. Od svega samo korner, prvi za Ubljane.

60' - Sjajnu priliku za Jedinstvo je sada imao Fereira. Šutirao je sa nekih tridesetak metara, ali je lopta otišla malo preko prečke. Nema sumnje da je pogodio da bi ovo bio jedan od najlepših golova u ovom kolu.

58' - Trener Jedinstva Ivan Radovanović pravi izmene. Milanovića menja Saidov, a Stojanovića Rakić.

21.15 -  Ovako je Katai doneo zvezdi treći gol.

55' - Ponovo prilika za Zvezdu, ali se Šerif ovaj put nije najvbolje snašao.

53' - GOL! Katai je ponovo pokazao majstoriju. Hvang ga je sjajno pronašao i dao mu loptu, ali je ponovo Zvezdin kapiten pokazao zašto ga zovu "magiko".

52' - Hvang je lako prošao Dimitrića i praktično se došetao do gola, ali su igrači Jedinstva sjajno reagovali i sprečili da Zvezda dođe do trećeg pogotka.

49' - Sjajno je Šljivić prošao po strani, ušao u šesnaesterac, ali je potom napravio faul u napadu i lopta je za Jedinstvo.

47' - Odmah je Katai napravio opasnost pred golom Jedinstva, ali je lopta završila u korneru.

45' - Počelo je drugo poluvreme! Sa centra su krenulu fudbaleri Jedinstva. Šljivić je zamenio Luku Ilića koji je zabeležio sjajnu partiju.

21.05 - APSURD SUPERLIGA SRBIJE: Trener Jedinstva može da uđe u igru kad god želi, a razlog je neverovatan

Prvo poluvreme:

45' + 1' - Kraj prvog poluvremena! Crvena zvezda vodi sa 2:0 na ovom susretu i u potpunosti kontroliše igru. Bili su bolji izabranici Vladana Milojevića u svim parametrima od Ubljana i zasluženo stekli vrlo lepu prednost pred odlučujućih 45 minuta.

45' - Sudija je produžio prvo poluvreme za još jedan minut.

43' - Ponovo je dobra prilika bila za Zvezdu. Iz prekida je šutrao Hvang, ali Jovanović je skoncentrisan i šalje loptu u korner.

42' - Sada se i Jedinstvo okušalo pred golom Ilića. Mimović je ispao, a Perez šutirao glavom, ali je bila teška pozicija i nije bilo pogotka.

41' - Ponovo je Luka Ilić imao sjajnu priliku nakon asistencije Mimovića. Lopta je otišla preko gola.

39' - I dalje crveno-beli drže posed i kontrolišu igru, ali ne napadaju toliko, već strpljivo čuvaju rezultat.

32' - Probali su igrači Jedinstva iz prekida, ali neprecizno.

30' - Sjajna prilika sada za Kataija, ali je kapiten Zvezde bio neprecizan.

28' - Opao je tempo igre sada. Zvezda je malo "spustila gas" nakon dva efektna gola.

20.26 - Ovako su crveno-beli duplirali vođstvo

22' - GOL! Ponovo Endijae na asistenciju Ilića, ovoga puta sa leve strane.

Šerif i Ilić u zagrljaju posle gola za Crvenu zvezdu protiv Jedinstva/FOTO: M. VUkadinović

20.23 - Evo kako je Zvezda povela

21' - Opet je Endijae probao, ali je lopta otišla malo pored gola.

18' - GOL! Endijae je dobio loptu sa desne strane i matirao Jovanovića.

Šerif Endijae proslavlja gol u Superligi Srbije protiv Jedinstva/FOTO: M. VUkadinović

15' - Jedan opasan napad Zvezde. Rodić je centrirao ka Endijaeu, ali je Sise izbacio u korner.

10' - Sada su Ubljani došli do gola Zvezde, Miladinović je šutirao, no neprecizno.

9' - Još jednom je majstoriju pokazao Luka Ilić. Prošao je sjajno po strani i bio sam pred golom Uba, ali je šutirao previsoko.

5' - Katai je šutirao i izborio novi korner.

3' - Odmah su zapretili crveno-beli! Luka Ilić je pokušao, potom i Điga ali je Jovanović sjajno intervenisao. Korner za Zvezdu.

1' - Meč je počeo! Sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde!

20.00 - Pre samog meča, legenda Crvene zvezde i Uba, Dušan Savić je izveo početni udarac.

Dušan Savić izvodi početni udarac na meču Crvena zvezda - Jedinstvo Ub/FOTO: M. VUkadinović

19.32 - Podsetimo kako je Vladan Milojević najavio "premijeru" u sezoni 2024/2025 - "VOLEO BIH DA NAVIJAČI OBORE REKORD IZ 2014. GODINE": Trener crveno-belih pred meč sa Jedinstvom

Sastavi:

Crvena zvezda: M. Ilić - Mimović, Điga, Stojić, Rodić - Dalsio, Hvan - Puma, L. Ilić, Katai - Endijaj.

Jedinstvo Ub: V. Jovanović - Golubović, Sezej, Stanojević - Radivojević, Fereira - Doderović, Dimitrić, Miladinović - Milovanović, Perez.

Uoči meča:

Sedmostruki uzastopni šampion Srbije, Crvena zvezda, ovogodišnju odbranu krune započinju na svom stadonu protiv novajlije u Superligi ekipe Jednistva iz Uba. Ubljani su doveli nekoliko inostranih fudbalera tokom leta i žele da dokažu da neće biti "lak zalogaj" nizakoga među srpskom fudbalskom elitom, dok crveno-beli ne žele da dozvole iznenađenje na premijeru sezone 2024/2025 i to pred svojim navijačima. Po izjavama koje su davali fudbaleri Zvezde, kao i strateg Vladan Milojević, vidi se da su svi silno motivisani da pred svojim navijačima pobedom započnu sezonu. Biće ovo prilika da se Milojevićev tim još uigra i pripremi za ono što ih čeka krajem avgusta, a to su kvalifikacije za Ligu šampiona.

BONUS VIDEO: Himna Srbije i Rusije na meču Soči - Crvena zvezda