LEPO SU MU REKLI - STIGAO JE U PAKAO: Dejan Stanković doživeo poniženje na startu ruske Premijer lige

21. 07. 2024. u 18:30

Fudbaleri Spartaka iz Moskve poraženi su od ekipe Orenburga rezultatom 2:0 na debiju srpskog trenera Dejana Stankovića u ruskoj Premijer ligi.

ЛЕПО СУ МУ РЕКЛИ - СТИГАО ЈЕ У ПАКАО: Дејан Станковић доживео понижење на старту руске Премијер лиге

Kada je postao trener FK Spartak iz Moskve, Dejan Stanković je na zvaničnom predstavljanju dobio neobičan pozdrav jednog ruskog novinara. "Dejane, dobrodošli u pakao", glasila je rečenica koja je opisivala i očajne rezultate slavnog moskovskog kluba, ali i veoma jaku konkurenciju u tamošnjem premijerligaškom drušvu. Kroz pravi mali pakao je srpski stručnjak prošao - već u prvom kolu.

Naime, na startu ruskog šampionata njegov Spartak je ubedljivo poražen na gostovanju Orenburgu.

Od samog početka meča Moskovljani su se mučili i videlo se da neće biti lako u ovom susretu. Nije bilo pogodaka posle prvih 45 minuta i već na poluvremenu Stanković je posegao za izmenama.

Ubacio je bivši strateg Crvene zvezde dva napadača Ugaldea i Martinasa Pereiru, ali je ofanzivni pristup doneo nove probleme. Orenburg je u 62. minutu iskoristio nepažnju i Perez je postigao prvi gol. Samo pet minuta bilo je potrebno da bi turčin Emrekan Gurlu i duplirao prednost ekipe koja je prošle godine završila kao 12. na tabeli i "za dlaku" izbegla ispadanje - bod ga je spasao od "opasne zone".

Fudbaleri Orenburga su na kraju su mirno priveli meč kraju i upisali važna tri boda.

BONUS VIDEO: SJAJAN DEBI: Duarte posle prvog kontakta sa loptom postigao gol za 4:0