TEŠKI RIVALI: Evo sa kim Vojvodina može da igra ako prođe Ajaks u kvalifikacijama za Ligu Evrope

22. 07. 2024. u 10:26

Fudbaleri Vojvodine saznaće danas na žrebu u Nionu ime potencijalnog protivnika u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ukoliko u drugom prođu Ajaks.

ТЕШКИ РИВАЛИ: Ево са ким Војводина може да игра ако прође Ајакс у квалификацијама за Лигу Европе

FOTO: A. Ilić

Potencijalni rivali Novosađanima biće pobednici duela Ružomberok (Slovačka)- Trabzon (Turska), Kilmarnok (Škotska) - Serkl Briž (Belgija), Lugano (Švajcarska) - Fenerbahče (Turska) i duela Panatinaikos (Grčka)- Botev Plovdiv (Bugarska).

Isti potencijalni protivnici očekuju i fudbalere Partizana, koji će igrati u trećem kolu Lige Evrope ukoliko prethodno budu eliminisani u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vojvodina i Ajaks odigraće u četvrtak od 20.30 časova u Amsterdamu prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija, dok je revanš 1. avgusta u Bačkoj Topoli.

Partizan i Dinamo odigraće sutra od 20 časova u Lubinu prvu utakmicu drugog kola kvalifikacija, dok je revanš 31. jula u Beogradu.

Žreb trećeg kola kvalifikacija za LE biće održan danas u 13 sati.

BONUS VIDEO: Inijesta o Jamalu: Za šesnaestogodišnjaka nije normalno to što radi

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (0)

Štednja u Unicredit Banci uz kamatnu stopu od čak 3,60%