ALEKSIĆ KAO VAN PERSI: Radnički iz Kragujevca u istorijskom prvom meču u kvalifikacijama za Lig konferencija savladao Mornar iz Bara

S. R.

25. 07. 2024. u 22:12

PRVI meč na evrosceni i trijumf. Pamtiće po lepom sinoćnu utakmicu Radnički iz Kragujevca u drugom kolu Lige konferencija. Mornar iz Bara dugo je odolevao u Leskovcu i pao je tek u drugom poluvremenu. Kreator istorije bio je mladi Milan Aleksić, budući da je njegova majstorija u stilu nekadašnjeg holandskog centarfora Robina Van Persija srušila goste u 72. minutu – 1:0.

АЛЕКСИЋ КАО ВАН ПЕРСИ: Раднички из Крагујевца у историјском првом мечу у квалификацијама за Лиг конференција савладао Морнар из Бара

Pohrlili su „šumadnci“ na jug naše zemlje kako bi dali ogroman zamajac svojim pulenima. Uz grlate navijače žustro u već prepoznatiljivom stilu jurnuli su svim snagama puleni Feđe Dudića gol rivala.

Nikako se nisu uspevali da igrači Radničkog da nadmudre inspirisanog golamana Mornara Popovića. Frustrirao je u prvom delu igre Dadića, jer mu je odbranio tri sjajne prilike. Gosti iz Bara kratko su došli do daha na početku drugog dela i koliko toliko uneli neku ravnotežu u igru. Odgovorna, disciplonovana partija u defanzivi umalo im se nije isplatila. Kada se činilo da će moći da izdrže u zamisli da ostanu neporaži na scenu je stupio Aleksić sa svojim magičnim potezom. Na centaršut Vevisa doleteo je iz drugog plana i glavom sa oko 15 metara zaparao mrežu rivala.

- Nisu nas izenandili pristupom. Zadovoljan sam rezulatatom idemo lakše na gostovanje i na novi pobedu – kratko je prokomentarisao junak susreta Aleksić.

STRELAC: Aleksić u 72. minutu za Radnički Kragujevac. Stadion: „Dubočica“ u Leskovcu. Gledalaca: oko 4.000. Sudija: Joanis Papadopulos (Grčka).

RADNIČKI K.: Lijeskić 6 – Ćosić 6 (od 84. Adžić -), Šerbečić 6, Simović 6, Dadić 6,5 – Ristić 6, Aleksić 7 (od 84. Bukumira -) – Gluščević 6,5 (od 60. Evandro -), Vižđi 6 (od 60. Ortiz -), Bevis 6,5 (od 73. Mirčetić -) - Vidosavljević 6.

MORNAR BAR: Popović 6,5 – Stevanović 5,5 (od 83. Vuković - ), Mitrović 5,5, Baošić 5,5, Vukotić 5,5 (od 62. Seratlić -) - Dubljević 5,5 (od 63. Trifunović -), Kaluđerović 6, Đurišić 5,5 (od 91. Ljutica -) – Zorić 6 (od 84. Ćetković -), Ondong-Mba 5,5, Vušurović 5,5.

Igrač utakmice: Aleksić (Radnički)