NOVI PORAZ SRBIJE: ''Delfini'' se dobro držali, pa u poslednjoj četvrtini posustali protiv aktuelnog šampiona Evrope

Filip Milošević

01. 08. 2024. u 11:11

Vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je od Španije sa 15:11.

НОВИ ПОРАЗ СРБИЈЕ: Делфини се добро држали, па у последњој четвртини посустали против актуелног шампиона Европе

Sjajno su se ''delfini'' držali u prve tri deonice. Najpre smo prvu izgubili golom razlike, da bi zatim drugu i treću deonicu odigrali na izuzetno visokom nivou, a obe su završene identičnim rezultatom 3:3.

U poslednju deonicu ulazimo sa samo golom zaostatka, međutim tada naš rival ''dodaje gas'' i na pet minuta do kraja postižu dva brza gola i odvajaju se na za nas nedostižnu prednost u tim momentima.

Do kraja meča smo pokušavali da vratimo priključak, ali to nismo uspeli, šta više, Španci na kraju pobeđuju sa četiri gola razlike.

Ovo je Srbiji drugi uzastopni poraz, prvo su doživeli debakl od nejake Australije sa 8:3, a sada smo poraženi i od aktuelnog šampiona Evrope.

SRBIJA - ŠPANIJA, četvrta četvrtina, 11:15

32' Novi gol za Špance, sada je definitivno i odlučen pobednik.

31' Granados je sada siguran, a na sve to pravimo i faul u napadu.

30' Pogađamo i mi! Rašović asistira za Ubovića koji je nepogrešiv.

29' Baš loše vraćanje u odbranu naših momaka. Perone se našao sam pred golom i iskoristio zicer, ponovo velika tri gola razlike za Špance.

28' Prvi iz peterca a četvrti pogodak na meču za Mandića!

27' Španci koriste igrača više, Granados postiže drugi gol iz šestog šuta i donosi svom timu velika tri gola prednosti.

26' Prvi se na semafor u poslednjoj deonici upisuju Španci, 9:11.

Kraj treće četvrtine, 10:9 za Španiju!

22' Mandić! Ne daju se ''delfini'', sa tri smanjili smo na gol zaostatka, 9:10.

21' Dedović je siguran, ponovo kaskamo dva gola za Špancima.

20' Sančez je umakao Jakšiću i pogodio gotovo praznu mrežu.

19' Dušan Mandić matira golmana šutom sa distance, 7:9!

18' Promašen zicer, dok na drugoj strani sa peterca naši rivali postižu pogodak. Loš početak ''delfina'' u trećem periodu.

17' Španija preko svog kapitena ponovo odlaze na +2.

Kraj druge četvrtine, 7:6 za Španiju.

16' Munariz je opet siguran, na poluvreme odlazimo sa golom zaostatka.

15' Evo nas u egalu! Ćuk iz peterca donosi nerešen rezultat.

14' Upisuje se i Manćdić! Smanjili smo prednost Španije na samo gol razlike.

12' Drugi gol kapitena Srbije! Jakšić koristi to što smo imali igrača više i pogađa.

11' Odgovor na našu zonu je gol Munariza, 3:6.

10' Bek Barselonete, Famera donosi Španiji dva gola prednosti.

9' Počela je druga četvrtina, prvi napad su imali naši rivali, koji su pogodili stativu.

Kraj prve četvrtine, 4:3 za Španiju.

8' Ipak sa prednošću Španci završavaju prvu četvrtinu, 3:4.

8' Sjajno! Odmah odgovor, Nemanja Ubović ''zakucava'' loptu u mrežu.

8' Novo vođstvo Španije. Kabanjas pogađa iz prvog udarca na naš gol.

5' Napad je za sada mnogo bolji nego protiv Australije. Miloš Ćuk postiže svoj prvi pogodak na meču, 2:2.

4' Ponovo Španci dolaze do prednosti. Ovog puta su imali igrača više i to iskoristili.

4' Nikola Jakšić izjednačuje na 1:1 sjajnim udarcem!

3' Prvi pogodak na meču je za Španiju. Kasnili su naši prilikom povratka u odbranu i kažnjeni smo zbog toga.

1' Počeo je meč! Delfini su imali prvi napad, ali nismo uspeli da postignemo pogodak.

UOČI MEČA:

Da će Srbija teško doći do medalje postalo je evidentno nakon prvog kola olimpijskog vaterpolo turnira, protiv Japanaca su otkrivene sve mane naše reprezentacije i da nije bilo nestvarnog Dušana Mandića koji je postigao čak sedam golova na toj utakmici, "delfini" gotovo sigurno ne bi došli do pobede (16:15).

Tu utakmicu su očigledno pažljivo gledali Australijanci, jer su nam oni nakon toga održali pravu vaterpolo lekciju i pokazali nam da više ne pripadamo kremu sporta kojim smo nekada dominirali.

Australija je bila znatno bolji rival tokom čitavog susreta, dominirala je na tom meču, a dovoljno o lošem nastupu naših govori to što smo prvi gol postigli u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kao i to da smo na pauzu otišli sa čak četiri gola zaostatka (1:5).

Očekivala se reakcija "delfina" u drugom delu, ali do nje nije došlo, nastavili su sa slabom igrom, što su Australijanci znali da iskoriste i na kraju su slavili sa više nego ubedljivih 8:3, usput nanevši Srbiji jedan od najtežih poraza u 21. veku.

Tim velikim neuspehom, naši su sebi znatno umanjili šanse za prolazak dalje, trenutno su tek peti na tabeli grupe "B" i verovatno će međusobni duel sa Francuskom odlučivati ko će zauzeti mesto među prva četiri i plasirati se u četvrtfinale, jer teško da će "delfini" nešto uraditi protiv Španije i Mađarske.

Današnji rival dvostrukim uzastopnim olimpijskim šampionima biće Španci, o kojima ne treba trošiti previše reči. Radi se o jednoj od najjačih reprezentacija na svetu, osvojili su Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj ove godine i u Pariz su došli sa namerom da se okite najsjajnijim odličjem.

AMERI U ŠOKU: Sramno se ponašali prema Kinezu, a kada su s njim ušli u bazen u finalu - svet je ostao u čudu zbog onog što se desilo

Minulih dana, neposredno pre nego što su počele Olimpijske igre u Parizu, svetom je prostrujala vest o tome da će Amerikanci možda ostati bez organizacije narednih Igara, a 2028. one treba da se održe u Los Anđelesu. Razlog je njihov bes zbog kineskih plivača i potez na koji su se odlučili. Sada im se taj bes pomalo "obio o glavu" u prestonici Francuske. I to na spektakularan način.

31. 07. 2024. u 23:42