HRABAR OTPOR DRUGE NAJMLAĐE EKIPE U PREMIJER LIGI: Mančester siti pobedom počeo odbranu titule (VIDEO)

Časlav Vuković

18. 08. 2024. u 19:26

Čelsi, koji je suprotstavio aktuelnom šampionu drugi najmlađi tim u istorijih prvih kola Premijer lige (prosečna starost igrača bila mu je 23 godine i 180 dana) izgubio je od Mančester sitija sa 0:2.

ХРАБАР ОТПОР ДРУГЕ НАЈМЛАЂЕ ЕКИПЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Манчестер сити победом почео одбрану титуле (ВИДЕО)

Zanimljiva je činjenica da je jedini mlađi sastav imao upravo Mančester siti (22 godine i 360 dana). Bilo je to na startu sezone 2008/2009.

Što se utakmice tiče, "građani" su poveli u 18. minutu. Bernardo Silva je uposlio Erlinga Halanda koji je uspeo da se probije pored nekolicine protivničkih igrača i savlada Roberta Sančeza.

"Plavci" su u samom finišu postigli gol. Nikolas Džekson je zatresao mrežu "građana", ali je on opravdano poništen zbog ofsajda u kom se nalazio Senegalac.

Isti igrač je promašio idealnu priliku u 61. minutu. Tada je Ederson sjajno intervenisao i sprečio domaćina da poravna rezultat.

Kazna je stigla za taj promašaj. Igrao se 84. minut kada je Mateo Kovačić duplirao prednost. Povukao je loptu, potom raspalio sa nekih 17 metara i pogodio od stativu. Nije se Hrvat radovao pogotku iz poštovanja prema Čelsiju čiji je dres nosio pet sezona.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, pa je tim Pepa Gvardiola na odličan način počeo odbranu titule.

21 Lester - Totenhem

BONUS VIDEO: NEVIĐENI SNIMAK SA DOČEKA OLIMPIJACA: Ovo će oduševiti sve Srbe!

A POSLE PROKLETA JE AMERIKA: NBA liga se oglasila o Nikoli Jokiću (i ne samo o njemu)

A POSLE "PROKLETA JE AMERIKA": NBA liga se oglasila o Nikoli Jokiću (i ne samo o njemu)

Košarkaška reprezentacija Srbije je osvojila bronzu na Olimpijskim igrama u Parizu, a slavlje koje se desilo i u glavnom gradu Francuske, ne samo da se "prelilo" na svečani doček u Beogradu, već i kada su naši olimpijci otišli u jedan klub da proslave osvajanje olimpijske medalje. Nikola Jokić se i tu istakao. Dva dana nakon što je isplivao najnoviji snimak sa te proslave, NBA liga je - pohvalila Jokića.

18. 08. 2024. u 20:05