PRVI PORAZ JUNAJTEDA U SEZONI: Brajton u ludoj završnici srušio "crvene đavole" (VIDEO)

Časlav Vuković

24. 08. 2024. u 15:34

MANČESTER junajted izgubio je od Brajtona sa 2:1 u gostima u 2. kolu Premijer lige.

ПРВИ ПОРАЗ ЈУНАЈТЕДА У СЕЗОНИ: Брајтон у лудој завршници срушио црвене ђаволе (ВИДЕО)

Oba tima su u ovaj meč ušli posle trijumfa u uvodnoj rundi prvenstva Engleske. Ipak, susret je bolje otvorio domaćin.

Igrao se 32. minut kada je bivši igrač "crvenih đavola" Dani Velbek sjajnu akciju svog tima krunisao pogotkom. Nije mu bilo teško da iz neposredne blizine ubaci loptu u praznu mrežu.

Dani Velbek/FOTO: Profimedia

Izabranici Erika ten Haga nisu uspeli da se oporave od primljenog gola do kraja prvog poluvremena. Nastavak susreta doneo je još više uzbuđenja.

Gosti su do izjednačenja došli u 60. minutu. Odličan kontranapad odigrali su igrači Junajteda, a u strelce je uspeo da se upiše Amad Dijalo.

Nakon toga se desila neverovatna situacija. "Crveni đavoli" su uspeli da dođu do preokreta. Bruno Fernandeš je usposlio Alehandra Garnaća kome je ostalo samo da loptu ubaci u praznu mrežu. Argentinac je šutirao, ali je lopta na liniji pogodila Džošuu Zirkzea. Nakon reakcije iz VAR sobe pogodak je opravdano poništen.

Kad se očekivalo da utakmica bude završena nerešenim rezultatom, Brajton je uspeo drugi put da povede.

Igrao se peti minut nadoknade kada je Žoao Pedro usepo da postigne pogodak i samim tim donese pobedu svom timu. Ostao je sam na drugoj stativi i glavom je matirao Andrea Onanu.

Brajton posle dva kola ima maksimalnih šest bodova, dok je Mančester junajted ostao na tri osvojena u prvom kolu.