SVI SU IM SE SMEJALI, ALI SU ODJEDNOM PRESTALI: Fudbaleri Čelsija se razgoropadili! (VIDEO)

Časlav Vuković

25. 08. 2024. u 17:03

KAKVU utakmicu su u 2. kolu Premijer lige odigrali Vulverhemton i Čelsi na "Molinou". Na kraju su se "plavci" radovali pošto su trijumfovali sa ubedljivih 6:2.

СВИ СУ ИМ СЕ СМЕЈАЛИ, АЛИ СУ ОДЈЕДНОМ ПРЕСТАЛИ: Фудбалери Челсија се разгоропадили! (ВИДЕО)

Čelsi je prethodnih dana ismevan jer u svom igračkom kadru ima čak 43 člana prvog tima. Na to se nadovezao i loš početak ove sezone, posle dve očajne prethodne. Ali, u nedelju, Vulverhempton je osetio koliku moć, zapravo, poseduju "plavci" iz Londona.

Izvrsnu utakmicu odigrali su napadač i vezista gostiju Noni Madueke i Kol Palmer. Prvi je postigao tri gola, a za to mu je bilo potrebno svega 14 minuta. Što se reprezentativca Engleske tiče, on je dao jedan gol i upisao čak tri asistencije.

Vredi istaći i da je sjajni vezista od početka prošle sezone postigao 14 golova koji su Čelsiju doneli prednost u utakmicama Premijer lige, najviše od svih igrača u ovom trenutku.

Gosti su idealno otvorili susret. Samo dva minuta im je bilo potrebno da dođu do vođstva. Sam je posle centaršuta iz kornera na drugoj stativi ostao Nikolas Džekson i nije mu bilo teško da smesti loptu u mrežu rivala.

To kao da je trglo domaćina koji je poravnao rezultat u 27. minutu. Rajan Ait-Nuri je dugo vukao loptu i potom odlično uposlio usamljenog Mateusa Kunju koje je udarcem iz prve uspeo da savlada Roberta Sančeza.

Nakon toga je usledio lud finiš prvog poluvremena. Najpre je Kol Palmer u 45. minutu sjajnim golom vratio vođstvo "plavcima", da bi potom u šestom minutu nadoknade novo izjednačenje doneo Jorgen Strand Larsen.

Drugo poluvreme je proteklo u znaku Nonija Maduekea. On je prvi od tri gola postigao u 49. minutu. Potom se u strelce upisao u 58, a neverovatnu seriju pogodaka je završio u 63. minutu kada je primorao Žozea Sa da peti put izvadi loptu iz mreže.

Nije to bilo sve kad su golovi u pitanju. Povratnik u redove kluba sa "Stamford Bridža" Žoao Feliks uspeo je da postigne gol. Pedro Neto je sjajno video Portugalca kako se kreće, uposlio ga, a ovaj je iz prtve zakucao loptu u mrežu "vukova".

Čelsiju je ovo bila prva pobeda u Premijer ligi, dok je Vulverhempton upisao drugi poraz i trenutno je bez bodova.

Peti put u Premijer ligi: het-trik asistencija za het-trik golova

Kol Palmer je triput asistirao Noniju Maduekeu u pobedi Čelsija nad Vulvsima. Prethodno su se takvi slučajevi, da jedan igrač svom klupskom kolegi iz Premijer lige, asistira za het-trik, desili samo u četiri navrata:

1995 - Njuel za Širera (Njukasl protiv Koventrija)
1995 - Kolimur za Faulvera (Liverpul protiv Arsenala)