OLIMPIJA IZBACILA RIJEKU: Slovenci su u Ligi konferencije, Hrvati pravili nerede na tribinama

Filip Milošević

29. 08. 2024. u 23:00

Fudbaleri Olimpije plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija, pošto su večeras u Ljubljani pobedili Rijeku 5:0 u revanš meču plej-ofa ovog takmičenja.

ОЛИМПИЈА ИЗБАЦИЛА РИЈЕКУ: Словенци су у Лиги конференције, Хрвати правили нереде на трибинама

U prvom meču plej-ofa za plasman u LK, koji je odigran prošle nedelje u Rijeci, bilo je 1:1.

Po dva gola za Olimpiju postigli su Pedro Lukas Švajcer i Talison. Švajcer se upisao u strelce u 2. i 47, a Talison u 13. i 45. minutu. Jedan gol dao je Dino Kojić u 35. minutu.

Utakmica je bila prekinuta u 62. minutu, pošto su navijači Rijeke izazvali nerede na tribinama i ubacivali baklje na teren. Glavni sudija meča Švajcarac Urs Šnajder odlučio je da prekine meč i da fudbalere oba tima pošalje u svlačionicu.

Meč je nastavljen posle pauze od 30 minuta, pošto je policija intervenisala i izbacila navijače Rijeke sa stadiona.

Plasman u Ligu konferencija izborili su večeras i ekipe Astane, Helsinkija, Omonije, Noe, Mlade Boleslav, Pahosa i TNS-a.

Žreb Lige konferencija biće održan sutra od 14.30 časova.