AU, KAKVE TRANSFER BOMBE U PREMIJER LIGI: Sterling u Arsenalu, a Sančo...
U samom finišu prelaznog roka završeni su neki od zvučnijih transfera, pa je tako u pravoj trci sa vremenom Džejdon Sančo definitivno završio u Čelsiju, dok je Rahim Sterling prešao u Arsenal.
FOTO: AP/Tanjug
Sterling, fudbaler Čelsija, potpisao je u "minut do 12" za velikog gradskog rivala.
Dogovorena je pozajmica, a ključni faktor bio je menadžer Arsenala Mikel Arteta, koji je bio pomoćnik Pepa Gvardiole u Mančester sitiju dok je Sterling tamo igrao.
Sterling će tako posle Liverpula, Sitija i Čelsija, sada zaigrati i za Arsenal, što je zaista neverovatno.
Za krilnog napadača Mančester Junajteda Džejdona Sanča, koji je prošlu sezonu na pozajmici proveo u Dortmundu, bili su zainteresovani klubovi širom Evrope, ali poseban interes pokazali su Čelsi i Juventus.
Na kraju se Sančo ipak obreo u Londonu, a radi se o pozajmici sa obavezom otkupa na kraju sezone. Otkup iznosi 25 miliona funti, višestruko manje od 70 miliona koliko je Junajted platio Borusiji za njegov dolazak na leto 2021. godine.
U poslednjim trenucima trgovao je i Mančester junajted. Vezista iz Urugvaja Manuel Ugarte je stigao na Old Traford u transferu vrednom 50 miliona evra, koliko je zaradio Pari Sen Žermen.
Preporučujemo
POVREDA ZA POVREDOM: Katastrofalne vesti za Partizan, košarkaš mora na operaciju!
12. 01. 2026. u 13:40
JUVE NAPADA LIGU ŠAMPIONA: Pobeda protiv tima iz donjeg doma vodi "staru damu" u vrh tabele!
DRUGI deo sezone Juve će otvoriti pred svojim navijačima na "Alijanc stadionu" gde će ugostiti redovnu mušteriju, ekipu Kremonezea (20.45).
12. 01. 2026. u 07:30
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)