KIKS ARSENALA U PREMIJER LIGI: "Tobdžije" odigrale nerešeno na "Emirejtsu" (VIDEO)

Časlav Vuković

31. 08. 2024. u 15:27

ARSENAL je sa dve sigurno pobede startovao u Premijer ligi. Ipak, u trećem kolu usledio je kiks u Londonu. "Tobdžije" su na "Emirejtsu" remizirale sa Brajtonom - 1:1.

КИКС АРСЕНАЛА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Тобџије одиграле нерешено на Емирејтсу (ВИДЕО)

Tim Mikela Artete je bolje otvorio utakmicu. Igrao se 38. minut kada je Kai Haverc doveo svoju ekipu do prednosti. Dobio je loptu u prostor od Bukaja Sake i video je da Bart Ferbrugen napustio gol, lepo ga je prebacio i zatresao mrežu rivala.

Domaći navijači su očekivali da će Arsenal mirno privesti utakmicu kraj, ali problem je nastao na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu kad je Deklan Rajs dobio drugi žuti karton i morao je ranije da završi susret.

Igrača više iskoristio je Brajton. Minteh je pobegao odbrani "tobdžija", no njegov udarac zaustavio je David Raja, ipak na pravom mestu bio je Žoao Pedro kome nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol.

Do kraja utakmice je bilo nekoliko opasnih prilika na obe strane, no rezultat se nije menjao, pa su ekipe podelile bodove.

Oba tim posle tri kola imaju po sedam bodova i nalaze se na prvom i drugom mestu, ali imaju utakmicu više od ostalih klubova.