"OLD FIRM" JE OVO DUGO ČEKAO: Seltik ponizio Rendžers u gradskom derbiju! (VIDEO)

01. 09. 2024. u 15:50

Fudbaleri Seltika pobedili su Rendžers sa ubedljivih 3:0 u četvrtom kolu škotskog Premijeršipa.

ОЛД ФИРМ ЈЕ ОВО ДУГО ЧЕКАО: Селтик понизио Ренџерс у градском дербију! (ВИДЕО)

Ponovo je "Old firm" opravdao očekivanja svih navijača. Utakmica koja po pravilu grantuje veliki broj šansi, a i golova opet je obradovala sve ljubitelje fudbala, međutim ipak su radosniji bili oni kojima je zelena boja u srcu.

Iako je Rendžers krenuo ofanzivnije u prvih deset minuta, te su imali i jednu priliku za gol, Seltik je vrlo brzo uzvratio udarac. Najpre je Kjogu Furahašiu poništen gol zbog ofsajda u 11. minutu, ali je potom sedam minuta kasnije Daizen Maeda doveo "zelene" u vođstvo. Japanac Furahaši se iskupio u 40. minutu kada je povisio na 2:0 i time doneo Seltiku lepu zalihu pred poluvreme.

*3000 NA RAČUNU U ROKU OD 24H*
-->KLIKNI OVDE<--

Drugi period utakmice nije doneo poboljšanje za Rendžers. Pokušavali su gosti da smanje zaostatak i da se vrate u meč, ali je sve nade ugasio Kolum Mekgregor u 75. minutu kada je Seltiku doneo treći pogodak i time definitivno rešio pitanje pobednika. Do kraja susreta trener Rendžersa Filip Klement je pokušao izmenama da donese neki preokret, ali je rezultat ostao nepromenjen i gosti su pognute glave morali da napuste Seltik park.

Seltik se sada izjenačio sa Aberdinom na prvom mestu, dok je Rendžers treći sa pet bodova manje od "zeleno-belih".

BONUS VIDEO: A POSLE PLASMANA U LIGU ŠAMPIONA... Evo šta se dešavalo u loži Marakane