ALBANCI BILI VAN SEBE! Meč Lige šampiona morao da bude prekinut - zbog srpske braće, Rumuna!
Kosovo je Srbija i svako podsećanje Albanaca na to - kod njih izazove veliku nervozu.
Screenshot / Jutjub / Farul
Dokaz za to je ono što se upravo desilo na meču UEFA Lige šampiona u ženskoj konkurenciji.
Sastali su se rumunski ŽFK Farul Konstanca i predstavnik lažne države "Kosovo", ŽFK Mitrovica jer UEFA, podsetimo, priznaje tu samoproglašenu tvorevinu za nezavisnu državu, pa s njenim predstavnicima moraju da igraju oni koje žreb ukrsti.
A rumunski navijači se sa time nisu mirili.
Došli su na pomenuti meč, razvili srpske trobojke i skandiranjima da je Kosovo srpsko prilično iznervirali čelnike gostujućeg kluba.
Navijači Farula na meču sa ŽFK Mitrovica u UEFA Ligi šampiona za žene / Screenshot / Jutjub / Farul
Onda je, kako piše rumunski portal GSP, "aktivirana" i Poljakinja Eva Gajveska, koja je bila imenovana za delegata utakmice, pa su počeli njeni pregovori sa zvaničnicima domaćina.
Na kraju je odlučeno - da se zastava Srbije ukloni.
Navijači Farula napuštaju meč sa ŽFK Mitrovica u UEFA Liga šampioni za žene / Screenshot / Jutjub / Farul
"Navijači su poslušali, ali su, napuštajući tribine, nastavili da pevaju i prave nepristojne gestove", piše pomenuti portal, misleći na podizanje srednjeg prsta.
Sve se to dešavalo sredinom prvog poluvremena, a nedugo nakon prekida predsednik gostujućeg kluba, Hajrulah Hadžiju, rekao je da će se žaliti UEFA na provokacije, uvrede na nacionalnoj osnovi i isticanje zastave Srbije na utakmici protiv Farula Konstance.
- Primetili smo da je na delu tribina gde su bili navijači rumunskog kluba postavljena zastava Srbije. I sve vreme su nas ti navijači provocirali. Obavestili smo delegata i sudiju. Rekli smo im da bez skidanja zastave i izlaska navijača mi ne nastavljamo utakmicu. Posle te situacije tempo igre je opao. Odbili smo da nastavimo utakmicu bez skidanja zastave Srbije i odlaska tih navijača. Zamolila nas je Eva Gajveska, delegat utakmice, da ukažemo na to kakve su još provokacije bile, osim istaknute zastave. Čuli smo kako psuju nas Albance, a imali su i antikosovske povike tipa „Kosovo je Srbija“. Takođe ćemo poslati žalbu UEFA. Vređali su na nacionalnoj osnovi - rekao je on Hadžiju, a prenosi "Koha ditore".
Žalba možda urodi plodom, možda ne, ali se rezultat neće menjati:
Fudbalerke Farula su pobedile gošće iz južnog dela Mitrovice rezultatom 4:0 i od njih napravile prvi eliminisani tim u ovom izdanju ženske Lige šampiona.
UEFA već kažnjavala Rumune zbog podrške Srbiji
Podsetimo, ovo nije prvi put da rumunski navijači poručuju svetu "Kosovo je Srbija". A UEFA je zbog toga umela i da ih kazni.
Evo samo nekih vesti na tu temu koje su vam "Novosti" pripremile:
SKANDAL! Prekinuta utakmica u kvalifikacijama za EURO 2024 zbog transparenta "Kosovo je Srbija"
BRUKA! Evo kako je UEFA kaznila Rumune zbog "Kosovo je Srbija"
Bonus video: ČIJE JE KOSOVO? Mališani Crvene zvezde su u Moskvi ovako reagovali na povike ruskih navijača (VIDEO)
Preporučujemo
TENISKI SVET U ČUDU! Rodžer Federer začepio usta Rafaelu Nadalu zbog Novaka Đokovića
04. 09. 2024. u 08:20
RADOVAO SE PRE VREMENA? Janik Siner usred Ju-Es opena "leti" iz tenisa zbog dopinga?!
04. 09. 2024. u 16:30
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)