MALE TAJNE - LEPO PEVA, PRODAJE RUKAVICE, REKORDER SA TATOM: Kasper Šmajhel, totalno neobičan golman Danaca, narednog rivala Srbije
KASPER Šmajhel (37), čuvar mreže fudbalske reprezentacije Danske i škotskog Seltika, sin legendarnog Pitera, takođe slavne "jedinice".
SVESTRAN Kasper Šmajhel, Foto Profimedija
1. Kasper je rođen u Kopenhagenu, ali je u Danskoj živeo kratak period. Detinjstvo je proveo u Engleskoj, gde je tata Piter branio za Mančester junajted.
2. Pored toga što se školovao na Ostrvu, kratko vreme je proveo u Lisabonu, a tada je započeo fudbalsku karijeru. Bio je deo Estorilove akademije, sa kojom je osvojio pehar u jedinoj sezoni.
3. Igrao je na poziciji napadača sve do 15 godine, a posle povratka iz Portugalije u Oreu, postao je golman. Između proba u Brondbiju i Mančester sitiju, odlučio se za "građane".
4. Nikada u profesionalnoj karijeri nije zaigrao u rodnoj zemlji, a imao je poziv da brani za englesku reprezentaciju. Međutim, taj predlog je brzo odbio.
5. Osvajanjem Premijer lige sa Lesterom, zajedno sa ocem Piterom, postali su tek drugi dvojac u istoriji takmičenja sa peharom. Isti podvig napravili su ranije Jan Rajt i Šon Rajt-Filips.
6. Ima sopstvenu produkciju golmanskih rukavica u saradnji sa jednom kompanijom u Engleskoj. Prodaju se po ceni od 20 do 55 funti (od 23 do 65 evra).
7. Kasper je inače dobar pevač. U spotu koji je snimljen uoči EP 2021, dobio je pohvale od tamošnje umetnice Stine Bramsen, koja je takođe učestvovala u kreiranju navijačke pesme.
8. Ambasador je kampanje koju je pokrenula princeza Danske povodom vršnjačkog nasilja.
9. Zbirno, Kasper i otac Piter su 234 puta oblačili dres "vikinga", što čini duo tata-sin sa najviše nastupa za neku selekciju.
10. Oženjen je Stine Gildebrand, koju je upoznao sa samo 17 godina. Venčali su se 2015. u Danskoj. Zajedno imaju troje dece, sina i dve kćerke.
Preporučujemo
JOŠ JEDNA I KRAJ! Luis Suarez se emotivno slomio, a kako i ne bi... (VIDEO)
03. 09. 2024. u 11:19
DRULOVIĆ ODABRAO: Ovo je spisak mladih fudbalera Srbije za Ukrajinu i Azerbejdžan
30. 08. 2024. u 15:10
JUNAJTEDOVA RENESANSA TRAJE OD PROŠLOG DUELA SA DANAŠNjIM RIVALOM: "Svrake" su upale u krizu iz koje će se teško izvući
NjUKASL dočekuje Mančester Junajted u sredu na Sent Džejmsovom parku u trenutku kada su gosti vezali 11 utakmica bez poraza u Premijer ligi.
04. 03. 2026. u 06:30
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)