OVAKO IGRA EVROPSKI PRVAK: Španija sa igračem manje "zgromila" Švajcarsku u Ligi nacija

08. 09. 2024. u 22:45

Fudbalska reprezentacija Španije savladala je Švajcarsku 4:1 u drugom kolu Lige nacija.

ОВАКО ИГРА ЕВРОПСКИ ПРВАК: Шпанија са играчем мање згромила Швајцарску у Лиги нација

Španci su od samog početka krenuli silovito u meč. Jamal je se prosto poigravao sa švajcarskom odbranom i već posle četiri minuta uposlio Hosela koji je postigao gol za 1:0. Švajcarci su odmah odgovorili, ali je gol Bećira Omeragića poništen zbog prethodnog igranja rukom.

Da je Španija najbolja ekipa Evrope videlo se već u 13. minutu kada je Fabijan Ruiz duplirao prednost na 2:0.

Problem za "furiju" dogodio se u 20. minutu kada je Robin Le Normand isključen zbog grubog starta i delovalo je da će ipak biti uzbuljiv meč. Švajcarska je iskoristila to u 41. minutu kada je Zeki Amaduni smanjio na 2:1 i sa jednim golom minusa odveo "sajdžije" na poluvreme.

U drugom delu utakmice krenuli su izabranici Murata Jakina na sve ili ništa. Napadali su domaći iz svih oružija, ali izostala je realizacija.

I, kao po starom fudbalskom pravilu, kazna je stigla u 77. minutu kada je opet Fabijan Ruiz iskoristio kiks odbrane Švajcaraca i povećao na 3:1.

Tačku na meč stavio je Feran Tores u 80. minutu posle kontra napada i Španci su mogli da počnu sa slavljem.

Posle dva kola Danska je prva na tabeli sa šest bodova, Španija ima četiri, Srbija jedan, dok je Švajcarska bez bodova.

BONUS VIDEO: A POSLE PLASMANA U LIGU ŠAMPIONA... Evo šta se dešavalo u loži Marakane