KAKAV DERBI MADRIDA: Haos na tribinama, prekid utakmice i podela bodova (VIDEO)
BILO je svega u velikom derbiju Madrida između Atletika i Reala koji je odigran na "Vanda Metropolitanu". Na kraju se niko nije radovao, pošto je utakmica završena rezultatom 1:1.
FOTO: Tanjug/AP
Uvek je napeto kad se igra "Madrilenjo". Haos na tribinama napravili su navijači "jorgandžija" koji su nakon vodećeg gola "kraljevića" počeli da ubacuju upaljače u teren. Sve se desilo u 69. minutu i sudija Mateo Buskets Ferera je morao da prekine meč i igrače pošalje u svlačionicu. Ipak, prekid je trajao nekih 15 minuta i susret je uspeo da se nastavi.
FOTO: Tanjug/AP
Provocirao je i Tibo Kurtoa navijače bivšeg kluba sa kojim je osvojio titulu prvaka Španije. To je verovatno dodatno iznerviralo pristalice domaćeg tima.
Što se meča tiče, Real je na ovo gostovanje došao bez prve zvezde ekipe Kilijana Mbapea i nekoliko minuta ga je delilo od osvojanja sva tri boda.
Gosti su do prednosti došli u 64. minutu kada je Eder Militao postigao gol. Vinisijus Žunior je centrirao sa leve strane, njegov reprezentativni kolega je ostao sam na drugoj stativi, dobro je primio loptu i potom je zakucao u mrežu domaćina.
Imao je i Atletiko šanse, no Tibo Kurtoa je uspeo sve da zaustavi, ali ne i pokušaj Anhela Koree u šestom minutu nadoknade. Pobegao je Argentinac odbrani Madriđana i uspeo je da donese izjednačenje. Ofsajd zamku nije uspeo da napravi Antonio Ridiger koji je zakasnio da izađe, pa je bio najbliži svom golmanu.
Vredi istaći da je sjajnom vezisti ovo bio 25. derbi "Madrilenja" i tek sad je postigao prvi pogodak.
Iz ovog remija je najviše profitirala Barselona. Katalonci (21 bod) su izgubili od Osasune (2:4), ali su zadržali pristojnu prednost u odnosu na Real i Atletiko. "Kraljevići" su drugi na tabeli sa 18 bodova, a "jorgandžije" treće sa 16.
BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
KATALONCI SPREMAJU VELIKO SLAVLjE: Barselona želi da protiv Reala overi titulu pred svojim navijačima
Najveći derbi španskog fudbala igra se u nedelju uveče na "Kamp Nou", gde će od 21.00 Barselona dočekati Real Madrid u meču koji bi Kataloncima i matematički mogao da donese novu titulu šampiona Španije.
10. 05. 2026. u 07:20
GRCI ŠOKIRALI SRBIJU: Evo šta se upravo desilo u Atini (FOTO/VIDEO)
Ovome se malo ko nadao iz zemlje "Helena".
10. 05. 2026. u 19:35
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)