IMA I TOGA! Real Madrid stao u odbranu nove zvezde Barselone, Lamina Jamala
Fudbalski klub Real osudio je danas rasističke uvrede, koje su navijači madridskog tima uputili igraču Barselone Laminu Jamalu tokom meča 11. kola španske La Lige.
FOTO: Tanjug/AP
Barselona je u subotu na stadionu "Santjago Bernabeu" pobedila Real 4:0, a Jamal je na ovoj utakmici postigao jedan gol.
Navijači Reala su tokom meča na rasnoj osnovi vređali Jamala.
"Real Madrid najoštrije osuđuje bilo koju vrstu ponašanja koja uključuje rasizam, ksenofobiju ili nasilje u sportu. Duboko žalimo zbog uvreda koje su sinoć navijači uputili na stadionu. Real je započeo istragu kako bi identifikovao počinioce ovih žalosnih i gnusnih uvreda da bi mogao da preduzme odgovarajuće disciplinske i sudske mere", saopštio je Real na svom zvaničnom sajtu.
Primera (La liga) - tablea
Barse se ovim velikim trijumfom učvrsila na prvom mestu tabele španskog prvenstva: u La ligi vodi sa 30 bodova posle 11 odigranh utakmica, Real Madrid je drugi sa 24, a slede Viljareal sa 21, te sa po 20 bodova ali i po mečom manje, Atletiko Madrid, Atletik Bilbao i Majorka.
Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“
Preporučujemo
NESTVARNI NIKOLA JOKIĆ: Denver i Klipersi odigrali meč za infarkt, a o igri Srbina će se pričati (VIDEO)
27. 10. 2024. u 04:14 >> 04:19
LIL U PROBLEMU, ZVEZDA U NALETU: Počinje dvoboj za osminu finala Lige Evrope!
LIL i Crvena zvezda u četvrtak započinju plej-of bitku za plasman u osminu finala Lige Evrope, a prvi čin igra se na "Pjer Moroa" stadionu od 21.00. Francuzi su ligašku fazu završili na 18. mestu, dok je srpski šampion bio 15, sa dva boda više, tako da nas očekuje veoma izjednačen dvomeč.
19. 02. 2026. u 07:30
NOVAK ĐOKOVIĆ SE NALjUTIO: Povukao ovaj potez
POSLE popraza u finalu Australijan opena, a onda i odlaska sa suprugom Jelenom na Zimske olimpijske igre u Italiju Novak Đoković je ozbiljno tenis stavio u drugi plan. Ali, sada se "belom sportu" vraća.
18. 02. 2026. u 20:26
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)