"DAN KADA SMO BILI NA KROVU SVETA": Zvezdine legende zovu na proslavu protiv Tekstilca

Александар Илић
Aleksandar Ilić

06. 12. 2024. u 12:00

Crveno-beli će u subotu - 7. decembra, od 17 časova, dočekati Tekstilac na stadionu “Rajko Mitić”, a pomenuti duel 18. kola Superlige Srbije je prilika da domaći proslave jedan od najvećih jubileja u istoriji kluba.

ДАН КАДА СМО БИЛИ НА КРОВУ СВЕТА: Звездине легенде зову на прославу против Текстилца

FOTO: FK Crvena zvezda

Zlatna generacija Crvene zvezde je 8. decembra 1991. godine osvojila trofej Interkontinentalnog kupa, kada se kao šampion kontinenta sastala sa pobednikom Kopa libertadoresa čileanskom ekipom Kolo Kolo. 

Finale je odigrano u Tokiju, a junak istorijskog trijumfa je bio Vladimir Jugović koji je postigao dva gola, a u listu strelaca se upisao i sjajni golgeter - Darko Pančev. Crvena zvezda je slavila sa 3:0 i najuspešniju godinu kluba zaokružila još jednim međunarodnim peharom.

U susret meču Zvezdine legende Darko Pančev, Vlada Stošić, Zvonko Milojević, Ilija Najdoski pozvali su navijače na meč protiv Tekstilca. 

- To što je Zvezda uradila tada neće se verovatno desiti na području Balkana, a možda i šire, rekao je Milojević. 

- Dan kada smo svi zvezdaši bili na krovu sveta i odozgo gledali sve, rekao je Pančev. 

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“ 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! Orlovi izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

SRBIJA UZ ČUDO MOŽE NA SVETSKO PRVENSTVO! "Orlovi" izgubili od Engleske, a nisu dobili sjajnu vest od Albanaca

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da pobedi Englesku na Vembliju, pa je usled poraza od 2:0 postalo definitivno poznato da iz svoje kvalifikacione grupe neće otići ni direktno na Svetsko prvenstvo, ni u baraž, što je obezbedila Albanija pobedom u Andori (1:0). Ipak, šansa za "orlove" postoji - i to minimalna - da budu među četiri najbolje ekipe u Ligi nacija koje se nisu kvalifikovale kroz kvalifikacione grupe. Trenutno, ta četiri mesta zauzimaju Vels, Rumunija, Švedska i Severna Irska, a samo srećan splet okolnosti može našu selekciju da "ugura" u tu malu grupu koja "bočnim putem" ide u baraž.

13. 11. 2025. u 22:39 >> 22:40

Komentari (0)

IMAM JEDNU STRAŠNU VEST Šešelj o samoubistvu poznatog srpskog političara