VALENSIJA IMA NOVOG TRENERA: Mora da spasi tim od ispadanja
Fudbalski klub Valensija imenovala Karlosa Korberana za novog trenera ekipe nakon što je prethodno uručio otkaz Rubenu Barahi.
Foto: Profimedia
"Slepi miševi" igraju poražavajuće ove sezone, pobedili su samo dva puta ove sezone u 17 utakmica, trenuno se nalaze u zoni ispadanja i smena trenera bila je logičan epilog ovakvog niza rezultata. Baraha je bivši, a u njegove "cipele" uskočio je Korberan koji će imati delikatan zadatak do kraja sezone - da spase tim ispadanja u niži rang.
Bio bi to zaista tužan epilog za klub koji je dugo bio uz rame vodećima u španskom fudbalu.
Uprava tima sa Mestalje je izabrala Korberana jer je ovaj već radio u Valensiji, doduše kao trener B tima, poznaje prilike u klubu, ali osim toga stekao je reputaciju dobrog trenera u Engleskoj.
Korberan vodio VBA do plej-ofa u svojoj drugoj sezoni u tom klubu, a ostim tog tima vodio je Hadersfild, Olimpijakos, a vredno iskustvo sakupio je uz Marsela Bjelsu kome je bio asistent u Lidsu.
Valensija od sezone 1986/1987. nikada nije ispala u niži rang.
Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu
Preporučujemo
UKRAJINA JE ZGROŽENA: Ne može da veruje koje sankcije su upravo ukinute Rusiji
25. 12. 2024. u 18:59
"UMRI, ČETNIČE!" Hrvat koga su brutalno vređali u Šibeniku zgrozio Srbiju
25. 12. 2024. u 09:30
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
REMI PO MERI! Japan i Švedska podelili bodove i otišli u nokaut fazu Svetskog prvenstva!
RADUJU se i jedni drugi, 1:1 nakon 90' na "AT&T stadionu", dovoljno da se obe reprezentacije plasiraju dalje.
26. 06. 2026. u 03:00 >> 03:00
UZDISALA CELA PLANETA! Najpoznatija hrvatska navijačica polugola stigla na Svetsko prvenstvo! (FOTO)
Izmamila je uzdahe svih obožavaoca i pripadnika muškog pola, navijačica "kockastih" Ivana Knol.
24. 06. 2026. u 07:32
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)