LAZAR ROMANIĆ PRVO VOŠINO ZIMSKO POJAČANJE: U redove „stare dame“ stigao iz Železničara
LAZAR Romanić, prvo je zimsko pojačanje novosadskog FK Vojvodina u 2025. godine, a u redove „stare dame“ stigao je iz Železničara, u čijem je dresu tokom jesenjeg dela sezone postigao devet golova i dodao četiri asistencije, pa je bio jedan od najboljih igrača Super lige Srbije. Za Vošu je potpisao do 2028. godine, zadužio je dres sa brojem 91, a ostatku ekipe će se pridružiti na pripremama u Antaliji.
FOTO:FK Vojvodina
FOTO:FK Vojvodina
- Mislim da smo sklopili posao na obostrano zadovoljstvo. Lazaru želim da nastavi da igra u istoj formi. Želeli smo ga još letos, ali sada se na zimu poklopilo da dođe i nadamo se da ćemo ga već u prvom kolu prolećnog dela sezone videti u punom sjaju – rekao je predsednik Dragoljub Zbiljić.
Romanić je takođe izrazio zadovoljstvo zbog dolaska u Vojvodinu i otkrio zbog čega je izabrao baš da dođe u Novi Sad.
– Presudila je moja želja da napravim pravi korak u karijeri, a to je Vojvodina – rekao je Romanić. - U pitanju je jedan od najvećih srpskih klubova, koji može mnogo da donese svakom igraču. Njihov sistem rada je na izuzetnom nivou, a sa svih strana čuli smo samo lepe reči o svemu u klubu i na kraju nije bilo teško doneti odluku da potpišem za Vošu.
On se posebno zahvalio na činjenici da je ove zime postavljen kao apsolutni prioritet od strane celokupne uprave i stručnog štaba.
– Kao igraču mi mnogo znači kada znam da su svi toliko želeli da me dovedu. Zahvaljujem predsedniku Dragoljubu Zbiljiću, svima u klubu i stručnom štabu na ukazanom poverenju. To mi je dodatni motiv da u pravoj meri uzvratim na terenu i daću sve od sebe da opravdam tolika očekivanja – poručio je Romanić.
Iz trenutnog sastava Vojvodine Romanić poznaje nekoliko saigrača i jedva čeka da počne da trenira sa njima.
– Poznajem Njegoša Petrovića, Andriju Radulovića, Aleksu Vukanovića, da ne zaboravim još nekog… naravno da sam srećan što ćemo biti saigrači i siguran sam da ćemo imati lepu saradnju. Jedva čekam da se priključim ekipi na pripremama – istakao je Romanić.
FOTO:FK Vojvodina
Romanić je rođen 25. marta 1998. godine u Kragujevcu, prošao je školu Crvene zvezde, igrao je na pozajmicima u OFK Beogradu i Borcu iz Čačka, pre nego što se otisnuo u inostranstvo, u grčku Lamiju, leta 2018. godine. Za grčki tim nastupao je čak pet sezona, a potom se kao slobodan igrač vratio u Srbiju, u Železničar, leta 2023. godine.
Romanić je poslao i snažnu poruku navijačima „stare dame“.
– Želim da poručim navijačima da se radujem što ću igrati na „Karađorđu“ i da se nadam velikoj podršci, posebno kada smo domaćini. Daću sve od sebe da ih usrećim golovima i da na kraju sezone svi zajedno slavimo plasman u Evropu. Naš cilj se zna – borba za trofej u Kupu i jesen u grupnoj fazi UEFA takmičenja – zaključio je Romanić.
Preporučujemo
KARLO ANĆELOTI U VELIKOM PROBLEMU: Brazil bez važnog igrača protiv Francuske
25. 03. 2026. u 17:00
UTAKMICA JE BAŠ VAŽNA: Za trenera Barselone meč sa Zvezdom je finale
25. 03. 2026. u 16:28
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
AMERI U ŠOKU ŠTA SE DEŠAVA KOD NAS! "Srbija masovno proizvodi nove Nikole Jokiće!" (VIDEO)
Nikola Jokić ne samo da je opčinio NBA ligu, već je as Denver nagets i košarkaške reprezentacije Srbije "kriv" što se Amerikanci sve više oduševljavaju našom zemljom. A naročito - srpskom košarkom.
25. 03. 2026. u 15:15
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)