POVRATAK POSLE DVE GODINE: Tibo Kurtoa ponovo na golu Belgije

Танјуг

14. 03. 2025. u 17:55

GOLMAN Tibo Kurtoa vratio se posle dve godine u reprezentaciju Belgije, pošto se našao na prvom spisku novog selektora "crvenih đavola" Rudija Garsije.

ПОВРАТАК ПОСЛЕ ДВЕ ГОДИНЕ: Тибо Куртоа поново на голу Белгије

FOTO: Tanjug/AP

Francuski stručnjak je danas saopštio spisak igrača na koje računa u plej-ofu za opstanak u A Ligi nacija protiv Ukrajine.

Čuvar mreže madridskog Reala je 102 puta stajao na golu državnog tima, a poslednji meč za reprezentaciju odigrao je 17. juna 2023. godine protiv Austrije u kvalifikacijama za EURO 2024. Selektor Belgijanca tada je bio Domeniko Tedesko, sa kojim je Kurtoa došao u sukob oko kapitenske trake, posle čega više nije stajao na golu. Tedeska je u međuvremenu zamenio Rudi Garsija, koji je na prvom spisku pozvao sve najbolje fudbalere koje ova selekcija ima.

Na spisku su: 

Golmani: Tibo Kurtoa, Sen Lamens, Mats Sels, Marten Fandevord;
Defanzivci: Timoti Kastanj, Zeno Debast, Maksim De Kujper, Koni De Vinter, Vaut Faes, Brandon Mekele, Toma Menije, Artur Teat;
Vezni igrači: Kevin De Brujne, Brajan Hejnen, Jorti Mokio, Nikolas Raskin, Juri Tilemans, Hans Vanaken, Šarl De Ketelar, Aleksis Salemakers;
Napadači: Žeremi Doku, Malik Fofana, Romelu Lukaku, Dodi Lukebakio, Lois Openda, Leandro Trosar.

Beligija u prvom meču baraža gostuje Ukrajini u španskom gradu Mursiji, a tri dana kasnije čeka istog rivala u Genku.

Bonus video: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Donald Tramp je zapanjen: Italija odbila da ide umesto Irana na Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Dok se privodi kraju (zasad samo dvonedeljno) primirje, usled kog je napad na Iran započet od strane SAD i Izrael prekinut, bar u ovom trenutku, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... A sada u prvi plan dolazi i evenutalno (ne)učešće Irana na Svetskom prvenstvu u fudbalu, u kome su i Sjedinjene Američke Države jedan od domaćina.

23. 04. 2026. u 20:00

Komentari (0)

Glasaj za svoj omiljeni ukus i saznaj da li si u većini