PAMTIĆE GA PO MAJSTORIJAMA: Andrija Delibašić je umro u 44. godini, a ovi golovi će živeti večno (VIDEO)
Proslavljeni crnogorski fudbaler, kasnije ugledni trener i funkcioner, Andrija Delibašić preminuo je danas u 44. godini, a pored njegovih ljudskih karakteristika, ljubitelji fudbala pamtiće ga i po majstorijama.
FOTO: KOCA SULEJMANOVIC / AFP / Profimedia
Delibašić je tokom karijere tresao mreže mnogih rivla, a kako je sam istakao, "san je ostvario kada je (Portu) dao gol za Partizan u Ligi šampiona".
Tri pogotka je dao u toj grupi u kojoj su crno-beli bili još sa Real Madridom i Olimpikom iz Marselja.
Za reprezentaciju Crne Gore je odigrao 21 meč i dao šest golova, a jedan od njih navijači "sokola" nikada neće zaboraviti.
Bilo je to 7. oktobra 2011. godine kada je na stadionu pod Goricom pogodio za 2:2 protiv moćne Engleske.
Hitna operacija u Beogradu prvobitno je dala rezultat, Delibašić se vratio velikoj ljubavi – fudbalu, kao direktor FK Budućnost.
Nažalost, bolest se vratila, ali ovog puta pomoći nije bilo.
Delibašić je ponikao u ekipi Sutjeske, a onda kao 14-godišnjak potpisao za Partizan.
Nakon toga zadužio je opremu Majorke, koja ga je kasnije slala na pozajmice u Benfiku, Bragu, AEK, Beira-Mar i Real Sosijedad.
Potom je sa dosta uspeha branio boje Erkulesa, a onda i Rajo Valjekana. U Španiji je tresao mreže mnogih rivala, pa i Barselone:
Kratko je bio na Tajlandu, da bi 2015. godine okončao karijeru u dresu Sutjeske.
Podsećanje: In memoriam - Siniša Mihajlović
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VEČITI DERBI U POLUFINALU: Partizan i Zvezda bi da spasu sezonu osvajanjem Aba lige
PRVI meč polufinala Aba lige biće odigran večeras od 20 časova u beogradskoj "Areni", domaćini su "crno-beli".
18. 05. 2026. u 11:48
HAOS U KOŠARCI! FIBA "dokazala krađu", Nikola Jokić je pravi MVP NBA lige!
Nikola Jokić je NBA sezonu završio kako nije želeo, eliminacijom koju je Denver nagets doživeo već na startu plej-ofa, a onda je čuo vest koja je za mnoge neočekivana: MVP lige je, drugi put zaredom, Šai Gildžis Aleksander iz Oklahome. Svetska kuća košarke, međutim, rešila da "dokaže" da stvari ne stoje tako kako su glasali oni koji po Americi glasaju za ovo priznanje.
18. 05. 2026. u 17:00
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)