PARTIZAN IMA NOVOG JUNAKA: Crno-beli zbog jezive povrede izgubili najboljeg igrača, ali "grobari" dobili drugog ljubimca (VIDEO)
Partizan je u sredu ispao iz Kupa Srbije u fudbalu, jer je u četvrtfinalnom meču u Beogradu izgubio od TSC-a na penale, a onda je osnovni deo srpskog prvenstva okončao trijumfom - u Kragujevcu su crno-beli savladali Radnički 1923 sa 0:2, uz dva pogotka novog ljubimca "grobara", Jovana Miloševića.

FOTO: FK Partizan
Uvodni deo meča obeležile su dve stvari - inicijativa domaćih (koji su imali i dvostruko veći broj šuteva (8 naspram 4) i dvostruko veći onih koji su išli u okvir gola (4:2)), ali povreda koju je doživeo Partizanov fudbaler Ibrahim Zubairu.
On je u 35. minutu morao da bude zamenjen posle zaista velikog peha, a do tada su Kragujevčani bili konkretniji što se tiče opasnosti po gol suparnika.
*Ukrcaj se na najuzbudljivije letnje putovanje na AdmiralBet-u
uz 20 MILIONA dinara mesečno!*
Ipak, ni dva šuta Bevisa sa distance, ni dva pokušaja Mirčetića (koje je zaustavio Aleksandar Jovanović, baš kao i Simovićev pokušaj glavom) nisu bili dovoljni da se promeni rezultat.
Isto su se završili i pokušaji crno-belih, nekad preko agilnog Ugrešića, a nekad preko Miloševića, da bi potom Jovanović izmamio aplauze prisutnih na stadionu "Čika Dača".
*Ukrcaj se na najuzbudljivije letnje putovanje na AdmiralBet-u
uz 20 MILIONA dinara mesečno!*
Posle greške Dragojevića u 52. minutu, Bevis je u situaciji 2 na 2 rešio da sve uradi sam i - umalo matirao golmana Partizana, koji je, međutim, dobrim postavljanjem i intervencijom nogom sprečio da domaćin povede.
A zatim, nakon novog peha crno-belih (momak koji je zamenio Zubairua, Goh, morao je da bude zamenjen jer se i sam povredio), Partizan je poveo.
Ugrešić, koji je dotad ostavio odličan utisak, pogodio je prizemnim šutem stativu, a na loptu natrčao Jovan Milošević i svojim prvim pogotkom u dresu kluba iz Humske doneo 0:1 gostujućoj ekipi u 67. minutu. Ispratila je to domaća publika povicima "Lopovi, lopovi!" smatrajući da je čitava akcija crno-belih počela prekršajem na sredini terena, prilikom ispucavanja lopte od strane golmana, ali em se pištaljka sudije Minakovića nije oglasila, em su crno-beli odigrali nekoliko dodavanja pre nego što su postigli gol.
Tada se igra Kragujevčana potpuno raspala, a kruna nekoliko dobrih naleta njihovih rivala stigla je u 75. minutu.
Tada je Milošević postigao i drugi gol, i to posle najlepše akcije na meč, Natho je petom proigrao Jurčevića na levom krilu, a ovaj "povratnom" uposlio dvostrukog strelca koji je preciznim šutem doneo 0:2.
Tako je postalo i defintiivno jasno da će Partizan nastaviti seriju uspeha u Kragujevcu, gde je posledi put samo deo plena odneo davne 2001. godine.
Ovaj ceo plen u vidu tri boda, do kog se došlo uz sneg koji je počeo da veje u završnici utakmice, doneo je ekipi Srđana Blagojevića učinak od 63, za ubedljivo držanje druge pozicije.
Poraz tima Feđe Dudića ostavio je Radnički na 45 bodova, time i bez mogućnosti da pretekne trećeplasirani OFK Beograd koji ima utakmicu manje. Vodeća Crvena zvezda u poslednje kolo osnovnog dela Superlige ušla je sa 83 boda i u ovim trenucima igra protiv "romantičara" za novu šampionsku titulu (što možete uživo da pratite uz prenos na portalu "Novosti").
Bonus video: HUMSKA OVO DUGO NIJE VIDELA! Kad navijači Partizana napune stadion
Preporučujemo

ISTORIJSKA TITULA: Crvena zvezda ponovo postala šampion Srbije, ali nikada pre na ovakav način! (FOTO/VIDEO)
06. 04. 2025. u 18:55 >> 17:02

VIMBLDON: Alkaraz ima problema sa miljenikom domaće publike, Sabalenka maršira ka tituli...
REDAKCIJA Tipa vam je sastavila tiket napravljen isključivo od parova sa najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.
08. 07. 2025. u 09:30

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

"PRONACISTIČKA PROŠLOST, USTAŠKI SIMBOLI" Francuzi o Hrvatskoj posle Tompsona: "Ustaše ubile stotine hiljada Srba, Roma, Hrvata"
FRANCUSKE novine "Le Monde" oštro su kritikovale Hrvatsku posle koncerta Marka Perkovića Tompsona, upozorivši da Hrvatska pokazuje sve veću toleranciju prema pronacističkoj prošlosti iz vremena NDH.
08. 07. 2025. u 17:43
Komentari (0)