"MORALO SMO DA KORISTIMO SRCA": Simone Inzagi oduševljen nakon plasmana Intera u finale Lige šampiona
TRENER fudbalera Intera Simone Inzagi izjavio je da je ponosan na igrače i istakao da je njegov tim zasluženo izborio plasman u finale Lige šampiona.
FOTO: Tanjug/AP/Antonio Calanni
"Neroazuri" će se boriti za ušati pehar, pošto su u utorak u Milanu posle produžetaka pobedili Barselonu rezultatom 4:3, u revanš meču polufinala najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.
Prva utakmica u Barseloni završena je nerešeno - 3:3, a istim rezultatom završen je osnovni deo meča na "Đuzepe Meaci".
- Moramo da pohvalimo i Barselonu, jer je veoma jak protivnik. Bio je potreban jedan "Super Inter", zato sve pohvale mojim igračima za dve neverovatne utakmice. Bio je to jedini način da se dođe do finala, ponosan sam što sam njihov trener, dali su sve od sebe, čak i oni koji su ušli sa klupe - rekao je Inzagi, prenose italijanski mediji.
On je otkrio da neki igrači nisu bili maksimalno spremi za utakmicu.
- Igrači bi trebalo da uživaju u svakom trenutku ispred naših navijača, veoma smo srećni. Rekao sam igračima da veruju, da možemo da limitiramo Barselonu iako to nije lako. Lautaro Martinez, Denzel Damfris i Davide Fratezi nisu bili 100 odsto spremni, zato smo kroz svaku prepreku morali da prođemo tako što smo koristili i naša srca. Dali smo sve od sebe i zaslužili smo da odemo u finale.
Inzagi je posebno pohvalio fudbalera Barselone Frenkija de Jonga.
- Svi su pričali o Lamin Jamalu, ali ja sam video još jednog neverovatnog igrača u ovom dvomeču. De Jong me je impresionirao isto koliko i Jamal. Ne bih menjao nijednog svog igrača za bilo koga, ali je De Jong fenomenalan - zaključio je Inzagi.
Inter će u finalu Lige šampiona (31. maj) igrati sa boljim iz duela između Pari Sen Žermena i Arsenala. Francuski šampion je prvi meč dobio rezultatom 1:0, a revanš duel je na programu večeras od 21 čas u Parizu.
Bonus video: Ovo su deca skandirala Bugarima na meču Srbija - Bugarska u Leskovcu
Preporučujemo
SKANDAL O KOME BRUJI CEO SVET! Barselona pokradena, Katalonci kipte od besa (VIDEO)
07. 05. 2025. u 07:56
EMOTIVNO VEČE NA "OLIMPIKU": Legendarni kapiten se vraća kući, navijačima Rome će biti čudno da ne bodre svog voljenog sina
POSLEDNjI meč 17. kola Serije A donosi emotivan duel na Olimpiku, gde Roma dočekuje Đenovu. U centru pažnje je povratak Danijelea De Rosija u Rim, ovoga puta kao rivala, dok domaćin traži pobedu kojom bi održao korak za timovima iz vrha tabele.
29. 12. 2025. u 09:00
PAO ALEKSANDAR LUKAŠENKO: Ovo je njegova prva reakcija (VIDEO)
Najnovije vesti iz Belorusije su prilično neočekivane.
30. 12. 2025. u 19:58
UMRO NAJTEŽI ČOVEK NA SVETU: Sa 600 kilograma ušao u istoriju - borio se da smrša, ali bolest je presudila
DRŽAO je Ginisov rekord za najtežeg čoveka na planeti...
30. 12. 2025. u 18:15
Komentari (0)