REAL GA OTPISAO, A DOMINIRA U PSŽ: Hakimi dobio prestižnu nagradu

Јелена Симаиновић

12. 05. 2025. u 17:41

Igrač Pari Sen Žermena i reprezentativac Maroka, Ašraf Hakimi proglašen je najboljim afričkim fudbalerom francuske Lige 1.

РЕАЛ ГА ОТПИСАО, А ДОМИНИРА У ПСЖ: Хакими добио престижну награду

EPA

Naime, on je pomogao pariskom klubu da osvoji rekordnu 13. titulu nacionalnog šampiona i izbori plasman u finale Lige šampiona.

Hakimi je osvojio prestižnu nagradu "Mark-Vivijen Fo" ispred napadača Nice Evana Gesana iz Obale Slonovače i veziste Strazbura, Senegalca Habiba Dijare.

On se smatra jednim od najboljih desnih bekova sveta, prošle nedelje postigao je gol u pobedi PSŽ-a nad Arsenalom (2:1) u revanšu polufinala Lige šampiona.

FOTO: Tanjug/AP

On je tek drugi defanzivac koji je osvojio ovo priznanje, posle Kongoanca Šansela Mbembe.

Podsećanja radi, Pari Sen Žermen ove sezone juri prvu trostruku krunu u istoriji kluba – osim što ga očekuje finale Lige šampiona protiv Intera 31. maja, tim Luisa Enrikea će se 25. maja boriti za trofej i u finalu Kupa Francuske, a protivnik je Rems.

BONUS VIDEO: DA ČUJE CEO SVET: Ovo su srpski olimpijci pevali na brodu tokom otvaranja Olimpijskih igara

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Cela Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!